Уряд розповів, які нові аргументи пред'явить RosUkrEnergo

НАК "Нафтогаз", виходячи з рішення Стокгольмського арбітражу від 8 червня, висуне зустрічну вимогу - повернення "Нафтогазу" 1,7 млрд доларів, заплачених свого часу за газ.

Додатковими аргументами на суді проти RosUkrEnergo будуть фінансові нюанси угоди між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" 2009 року.

Про це заявив міністр палива й енергетики Юрій Бойко у четвер, 16 вересня, виступаючи перед тимчасовою слідчою комісією в справі про спірний газ RUE.

У 2009 році Україна за домовленістю з "Газпромом" придбала 11 млрд. кубометрів газу, закачаних RosUkrEnergo, за 1,7 млрд доларів.

Як зазначив міністр, тепер НАК, виходячи з рішення Стокгольмського арбітражу від 8 червня, висуне зустрічну вимогу - повернення "Нафтогазу" 1,7 млрд. доларів, заплачених свого часу за газ.

Водночас, голова ТСК Роман Зварич заявив, що має намір клопотати про надання членам комісії низки документів у даній справі.

За його словами, йдеться, зокрема, про оригінал рішення Стокгольмського арбітражу англійською мовою, а також 3 і 6 подань, підготовлених від імені "Нафтогазу" компанією White & Case Стокгольмському суду.

Бойко пообіцяв, що комісії будуть надані ці документи, якщо вони не визнані Службою безпеки України таємними у справі, в якій проходить екс-глава Державної митної служби Анатолій Макаренко.

Голова Мінпаливенерго також запевнив, що простого списання 12,1 мільярда кубометрів газу з балансу "Нафтогазу" на користь RUE в будь-якому разі не буде.

Раніше Бойко заявляв, що в української сторони є нові аргументи в суперечці з RUE за газ, які будуть використовувати в Апеляційному суді, - але не розкривав, які.

Читайте також:

Бойко: ніякого відношення до RosUkrEnergo я не маю

Фірташ може зірвати опалювальний сезон в Україні

Бойко запропонував "Газпрому" два варіанти в справі RosUkrEnergo

ВідеоУряд розповів про нові аргументи пред'явить RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: