Україна схвалила мирову угоду з Vanсo

Кабмін погодився на мирову угоду з Vanсo. Залишилось вирішити, хто підпише документ.

Уряд оприлюднив розпорядження про схвалення Кабміном угоди між Україною та компанією "Венко Прикерченська Лтд".

Документом Міжвідомчій комісії з організації укладення і виконання угод про розподіл продукції доручено визначити уповноважених осіб для підписання Мирової угоди.

Окрім цього, комісії доручено забезпечити після винесення Арбітражним трибуналом при Арбітражному інституті Торговельної палати міста Стокгольма рішення на узгоджених умовах внесення змін до Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря між державою Україна і компанією "Венко інтернешнл лімітед", згідно з Мировою угодою.

Нагадаємо, що у 2006 році компанія Vanсo International Ltd. виграла перший відкритий конкурс і в жовтні 2007 року уклала з Кабінетом міністрів України угоду про розподіл продукції (УРП), яка видобуватиметься в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Vanco International передала всі права і обов'язки щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska.

25 квітня 2008 року Мінприроди анулювало ліцензію компанії Vanco Prуckerchenska Ltd. на користування надрами.

21 травня 2008 року Кабмін ухвалив рішення про односторонній вихід з угоди з компанією Vanco про розподіл продукції.

17 липня 2008 року компанія Vanco Prуckerchenska розпочала арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) щодо конфлікту з УРП.

До теперішнього часу в Україні було укладено лише одну угоду про розподіл продукції.

У липні 2010 року держава Україна і компанія Vanco Prуckerchenska припинили арбітражний процес в Стокгольмському арбітражному суді й почали переговори з метою мирного врегулювання спору щодо Угоди про розподіл продукції.

Як повідомлялося, 5 липня у Міністерстві енергетики і вугільної промисловості України заявили, що переговори між компанією Vanco Prykerchenska з одного боку і Кабміном, Міненерго і Мінекології з іншого боку були припинені з обопільної згоди.

У Міністерстві не назвали причину. В той же час джерело, знайоме з ходом переговорів, заявило, що сторони не змогли домовитися про юридичне закріплення довгострокових гарантій захисту інвестицій Vanco у розмірі 20 млрд дол. Після чого було ухвалено рішення продовжити розгляд між сторонами в суді.

Читайте також:

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Підписання мирової угоди між Кабміном та Vanco зірвалося

Азаров пішов на мирову угоду з Vanco

Vanco вимагає від України 100 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: