В Україні скасують контроль цін на ліки

Кабмін погодився на пропозицію чиновників від медицини про скасування постанови відносно моніторингу цін на ліки.

Постанова попереднього уряду про моніторинг цін на ліки буде скасована. Про це на прес-конференції 25 червня заявив міністр економіки Василь Цушко.

Цушко зазначив, що перед Днем медика прем'єр-міністр Микола Азаров зібрав у себе чиновників від медицини і ті підняли питання про постанову відносно моніторингу цін на ліки, вартість яких перевищує 12 грн.

Міністр зазначив, що після прийняття цієї постанови виробники, зокрема й вітчизняні, підняли ціни до 12 грн на ліки, які раніше коштували в межах 3-5 грн. Таким чином, постанова мала зворотний ефект. "Зараз ми скасуємо цю постанову, вже дана команда. Ініціатор – Міністерство охорони здоров'я. Ми відпрацьовуємо", - сказав він.

Нагадаємо, у травні Рахункова палата заявила про те, що реалізатори медичних товарів продають ліки із націнкою 150-300%.

Як пояснюють фахівці, якщо торговельна націнка на ліки, ціни на які підлягають державному регулюванню, мала бути не вище 37%, то більшість аптек продавали їх з націнками 150-200%, а в деяких випадках і понад 300%. Водночас в середньому 14% сімей України, які потребують медичної допомоги, були неспроможні придбати медикаменти через їхню занадто високу вартість.

Читайте також:

В Україні може розпочатися дефіцит ліків

Україна стала полігоном для випробування ліків

В Україні не перевіряють лікарські засоби

У парламенті мають намір узаконити заборону реклами ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: