Уряд спрогнозував курс гривні на три роки

В найближчі три роки Мінфін спрогнозував курс гривні по відношенню до долара: 7,5-8,0 гривні за один долар.

Мінфін спрогнозував, яким буде курс гривні по відношенню до долара в найближчі три роки: 7,5-8,0 гривні за один долар.

Прогноз обмінного курсу гривні до долара міститься в проспекті емісії єврооблігацій України, розміщення яких проводилося минулого місяця. "Сума в українських гривнях, переведена в долари США за середнім прогнозованим обмінним курсом у період 2010-2011 років на рівні 8,0 гривні за долар і в період 2012-2013 років на рівні 7,5 гривні за долар", - йдеться в тій частини проспекту емісії, де Україні розкриває обсяги виплати за державним боргом.

У головному фінансовому відомстві не стали коментувати, на основі яких даних і за якою методикою розраховували прогнозне значення майбутнього обмінного курсу. Попередній глава Мінфіну Ігор Уманський не виключає, що такий прогноз зроблений не стільки з економічних, скільки з політичних міркувань. "Зазвичай, прогнозуючи курс, Мінфін консультується з НБУ. Але не виключено, що в даний час такі прогнози зроблені виходячи з політичної доцільності. Уряду треба збалансувати дохідну і видаткову частини бюджету, а при курсі 8 і 7,5 гривні за долар їм це зробити легше. Логіка Мінфіну може бути простою: менше курс - менше витрати на обслуговування зовнішніх боргів ", - пояснює Ігор Уманський.

Разом з тим екс-керівник Мінфіну досить песимістично оцінює перспективи національної валюти в найближчому майбутньому. "Я не бачу передумов для посилення гривні в середньостроковій перспективі: погіршення платіжного балансу, зростання цін і збільшення вартості комунальних послуг традиційно провокують попит на валюту з боку населення. До того ж другу хвилю кризи ніхто не відміняв", - перераховує основні ризики для стабільності гривні Уманський.

Експертне співтовариство дивиться в майбутнє більш оптимістично, ніж екс-чиновник. "Українська економіка, а отже, і курс гривні будуть залишатися залежними від ситуації на зовнішніх ринках - як товарних, так і фінансових. Але якщо припустити, що ніяких глобальних потрясінь відбуватися не буде, то гривня має всі шанси зміцнитися", - говорить головний економіст компанії Dragon Capital Олена Бєлан.

На її думку, у випадку якщо керівництво країни буде проводити раціональну економічну політику, це призведе до істотного припливу капіталу в Україні, що буде створювати передумови до зміцнення національної валюти. У такому випадку ключове значення в динаміці курсу буде грати політика Нацбанку. "Якщо регулятор вирішить лібералізувати курсову політику, то вже до кінця 2011 року гривня може зміцнитися до 7,5 гривні за долар", - вважає Білан.

Глава аналітичного підрозділу групи компаній ICU "Інвестиційний капітал Україна" Олександр Вальчишен дотримується дещо іншої точки зору: "У найближчий рік-півтора особливих загроз для гривні ми не бачимо. У той же час після 2011 року оптимізму вже набагато менше. Найбільші побоювання викликає швидке збільшення валютної заборгованості як державного, так і приватного секторів. Вже в 2012-му зовнішній борг може почати надавати вагомий тиск на курс гривні", - говорить експерт.

Нагадаємо, 7,95 гривні за долар - такий курс нацвалюти був закладений в проекті держбюджету на 2011 рік.

Читайте також:

В Україні стало менше грошей

Українській валюті загрожує обвал до 16 гривень за долар

Золотовалютні резерви НБУ збільшилися на 1,8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: