Уряд ставить умови покупцям ОПЗ

Кабінет міністрів висловив свої вимоги до майбутнього покупця Одеського припортового заводу.

Одеський припортовий завод
Приватизація ОПЗ продовжує жваво обговорюватися в Україні. (Фото: obriy.pib.com.ua)
Кабінет міністрів України вимагає від майбутнього покупця Одеського припортового заводу (ОПЗ, Одеська область) за 5 років інвестувати в розвиток підприємства не менш як 1,2 мільярда гривень. 

Про це сказано в умовах проведення конкурсу із продажу акцій заводу, затверджених розпорядженням Кабміну № 641-р від 8 серпня 2007 року.
 
Зокрема, від майбутнього власника ОПЗ вимагається протягом першого року роботи інвестувати в розвиток виробництва 328 мільйонів гривень, 2-го - 296, 3-го - 250, 4-го - 166, 5-го - 160 мільйонів гривень. 

При цьому оговорено, що необхідно направити ці кошти в тому числі й на модернізацію основних виробничих агрегатів і цехів (з виробництва аміаку й карбаміду, транспортних цехів й інших). 

Відповідно до документа, учасник повинен відповідати одній з трьох умов. 

Або учасник конкурсу повинен мати не менш як 3-річний досвід діяльності з виробництва основної хімічної продукції. 

Або претендент повинен вести діяльність у сфері виробництва продукції, що використовується як сировина у виробництві хімпродукції (для ОПЗ один з основних видів сировини - природний газ). 

Як третю можливу умову Кабмін вимагає від інвестора контролювати умови компанії, які відповідають першим 2-м, протягом 1 року. 

Крім того, учасник конкурсу повинен буде зберегти номенклатуру, обсяг виробництва аміаку й карбаміду відповідно до проектної потужності ОПЗ, зокрема перевантаження хімпродукції на експорт. 

Кабмін вимагає збереження майбутнім покупцем ОПЗ обсягів прийому, зберігання й відвантаження рідкого аміаку, що транспортується магістральним трубопроводом і залізничним транспортом в обсягах, які передбачені квотами Міністерства промислової політики України й проектними потужностями. 

Те ж саме стосується прийому, зберігання й відвантаження карбаміду, метанолу й карбамідо-аміачної суміші. 

В умовах проведення конкурсу сказано, що аміак російського походження допускається одночасно зберігати в ізотермічних сховищах в обсягах не більш як 40 тисяч тонн.

Крім того, майбутній інвестор повинен буде зберегти технологічну єдність і цілісність виробництва, забезпечити підприємство сировиною (природним газом), а також оптимальні ціни на перевантаження хімпродукції на експорт і забезпечити потреби сільгоспвиробників у міндобривах відповідно до підписаних з ними угод.
 
Також від майбутнього власника вимагається забезпечити виторг від реалізації: в 1 рік - не менш як 1,980 млрд. гривень, 2 рік - 2,060 млрд. гривень, 3 рік - 2,240 млрд. гривень, 4 рік - 2,480 млрд. гривень, 5 рік - 2,570 млрд. гривень. 

Крім того, у конкурсні умови включено низку вимог зі збереження й збільшення існуючих заробітних плат працівникам підприємства та інших соціальних вимог. Також майбутній інвестор зобов'язаний проводити заходи для збереження й підвищення екологічної безпеки. 

Крім того, забороняється протягом 5 років змінювати розмір статутного фонду підприємства, змінювати номінал акцій, а також змінювати форму реєстрації заводу як госптовариства. 

8 серпня Кабмін затвердив умови приватизації ОПЗ.

Одеський припортовий завод - 2-й за величиною виробник аміаку й карбаміду в Україні, він повністю перебуває в державній власності. 

Завод спеціалізується на виробництві аміаку й карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить із країн СНД на експорт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: