Уряд стримає ціни на пальне

Уряд має намір здійснювати інтервенції для стримування зростання цін на дизпаливо й бензин.

Уряд має намір здійснювати інтервенції для стримування зростання цін на дизпаливо й бензин.

Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Бойко сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

Юрій Бойко
УНІАН
Юрій Бойко обіцяє, що уряд не допустить підвищення цін на пальне
"У жовтні в нас було зростання цін на бензин на 5%, на дизельне паливо – на 11%. Сьогодні зростання цін на дизельне паливо стримується, й таку політику ми проводитимемо найближчим часом", - сказав Бойко.

Міністр уточнив, що зараз за рахунок держави здійснюються товарні інтервенції, щоб не допустити зростання ціни вище існуючих параметрів.

"Загальна світова ситуація позначилася, але ми не можемо ввести світові ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку й поставити на заправних станціях ціну в 2 долари, як у Німеччині та Франції – це для нас неприпустимо", - підкреслив він.

Як повідомлялося, в 2006 році уряд ухвалив рішення про створення стабілізаційного запасу нафтопродуктів.

У березні 2007 року ВАТ “Укртранснафта” й ТОВ “ТНК-ВР Україна” підписали угоду про переробку на Лисичанському нафтопереробному заводі (Луганська обл.) 100 тис. тонн нафти щомісячно в рамках формування стабілізаційного запасу нафтопродуктів. Угода передбачає переробку нафти в обсязі 1,2 млн. тонн на рік.

За дорученням Юрія Бойка на базі ВАТ "Укртранснафта" створюється 5-10-денний стабілізаційний запас нафтопродуктів в обсязі 200 тис. тонн.

Цей фонд складається з бензину й дизпалива в рівних співвідношеннях, тобто 50 на 50.

Сьогодні, 31 жовтня, Бойко повідомив, що за рахунок держави закуплено 145 тис. тонн нафти для переробки на Лисичанському НПЗ.

На кінець серпня 2007 року в стабілізаційному фонді нафтопродуктів було накопичено дизельного палива - 28,1 тис. тонн, бензину А-95 – 10,7 тис. тонн, А-92 – 23,6 тис. тонн, А-80 – 11,2 тис. тонн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: