Уряд стверджує, що має нові аргументи в боротьбі проти  RosUkrEnergo

Міністр палива та енергетики запевнив, що аргументи української влади є "дуже вагомими" і "дають надію сподіватися на позитивне вирішення питання".

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко заявляє, що в української влади з'явилися нові аргументи у суперечці "Нафтогазу України" з RosUkrEnergo.

"Я хочу, щоб ми дочекалися рішення судів, і сподіваюся, що суд врахує наші нові аргументи", - сказав Бойко, однак не уточнив, які саме аргументи у справі "Нафтогазу" проти RosUkrEnergo маються на увазі.

На зауваження, що народ України має право знати аргументи влади у судовому конфлікті, який ляже тягарем на плечі платників податків, Бойко здивувався: "Хто має право це знати?.. Що вони там мають знати?".

Міністр запевнив лише, що аргументи української влади є "дуже вагомими" і "дають надію сподіватися на позитивне вирішення питання".

Бойко налаштований оптимістично щодо вирішення конфлікту вартістю понад 1,7 млрд. доларів: "Я сподіваюся, що ми не програємо. Країна не програє!".

Водночас, він сказав, що йому нічого не відомо про визнання "Нафтогазом" своєї провини у 6-му поданні до Стокгольмському арбітражу стосовно розмитнення понад 11 млрд. куб. м газу, що призвело до винесення рішення у справі на користь RUE.

"Я навіть не знаю, що таке "шосте подання"! Якого рішення воно стосується?", - заявив міністр.

Бойко запевнив, що рішення Стокгольмського суду відкрите для всіх, і ні про яке добровільне визнання провини "Нафтогазом" відносно неправомірної купівлі 11 млрд куб. м. газу йому не відомо. "Я такого у рішенні суду не бачив!", - сказав міністр.

Водночас, він підтвердив, що подано апеляцію на дії Шевченківського райсуду Києва, який зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити RosUkrEnergo за вказані майже 12 млрд. куб. м. газу, наче б то придбаного у неправомірний спосіб.

Нагадаємо, 13 серпня Шевченківський райсуд Києва визнав, що НАК зобов'язана повернути RosUkrEnergo 12,1 мільярда кубометрів газу до 1 вересня або в інший термін, погоджений сторонами.

Суд розглядав претензії RUE до НАК, за якими 8 червня Стокгольмський арбітраж став на бік трейдера.

"Трибунал постановив, що "Нафтогаз" порушив контракт 3/04, позбавивши RosUkrEnergo доступу до 11 мільярдів кубометрів природного газу, які належать останньому", - йдеться в документі.

Також там зазначено, що "Нафтогаз" винен RUE 184 мільйони доларів. Таким чином, український суд повністю підтвердив вердикт міжнародного арбітражу, що було необхідно для виконання рішення в Україні.

НАК, за словами міністра палива та енергетики України Юрія Бойко, оскаржує рішення Шевченківського райсуду у вищих інстанціях.

Однак 2 вересня Олександр Турчинов заявив, що "Нафтогаз" відмовився оскаржувати рішення суду і не подавав апеляцію у відповідний термін.

Читайте також:

Тимошенко: громадяни Євросоюзу також платитимуть за газ Фірташу

У Польщі визрів план, як позбутися "Газпрому"

Джерела: уряд таємно готується віддати 12 млрд кубометрів газу RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: