Уряд сумнівається, що зможе випросити дешевий газ

Експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський побачив сумніви у заяві віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка щодо зниження ціни на газ.

У Кабінеті міністрів сумніваються, що в результаті переговорів з Росією вдасться добитися зниження ціни на газ, який купується в "Газпрому".

Про це заявив експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський.

Соколовський наголосив, що такий висновок можна зробити виходячи із заяви віце-прем`єр-міністра Сергія Тігіпка, в якому він висловився проти того, щоб Україна погоджувалася з жорсткими вимогами Росії в обмін на зниження ціни на газ.

"Заява Тігіпка свідчить про те, що в уряді сумніваються, що вдасться добитися зниження ціни на газ, оскільки Росія не готова переглядати контракти, підписані 19 січня", - зауважив Соколовський.

Він також додав, що без зміни контрактів, зокрема, обов`язкової закупівлі певного обсягу газу, нереальними виглядають і перспектива збільшення обсягів газу власного видобутку, і заміна природного газу зрідженим.

Таким чином, зазначив експерт, без зміни контрактів в Україні не буде мотивації для впровадження енергозбережних технологій виробництва.

Як повідомлялося, 27 березня Тігіпко заявив, що на жорсткі умови Росії, такі, як, зокрема, приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану в обмін на зниження ціни на газ, Україні погоджуватися не слід.

Він зауважив, що у разі виставлення Росією жорстких умов Україна шукатиме інші варіанти вирішення проблем високої ціни на газ.

У зв`язку з цим він нагадав, що Україна має можливість збільшити обсяги видобутку власного газу, а також в перспективі використовувати зріджений газ, як це роблять Японія і Південна Корея.

Читайте також:

Тігіпко: Москва не ставила Україні жорстких умов

Азаров запевнив, що Україна зайвого газу не купуватиме

Уряд пригрозив регіональним керівникам звільненням за газові борги

Москва розповіла, від чого залежатиме ціна газу для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: