Уряд таки домовився з Киргизією

Кабмін заявляє про досягнення домовленостей із Киргизстаном щодо протоколу, необхідного для вступу України до СОТ.

Валерій П'ятницький
Архів
Переговори з киргизькою стороною проводив заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький.
Кабінет міністрів України заявляє про досягнення з Киргизстаном домовленості щодо підписання протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг, необхідного для вступу України до Світової організації торгівлі.

Про це сказано в повідомленні департаменту комунікацій влади й громадськості секретаріату Кабміну, розміщеному на офіційному сайті уряду.

Відповідно до повідомлення, на неофіційному засіданні робочої групи зі вступу до СОТ, що пройшло 25 жовтня в Женеві (Швейцарія), українська делегація на чолі з заступником міністра економіки Валерієм П'ятницьким домоглася від киргизької сторони визнання необґрунтованості претензій до України про погашення радянського боргу шляхом виділення Україною 27 мільйонів доларів технічної допомоги.

Крім того, киргизька сторона вимагала від України не продовжувати антидемпінгове мито на електролампи, яке введене до 1 січня 2008 року.

"Киргизька сторона погодилася з необґрунтованістю своїх вимог до України й замість цього запропонувала обнулити імпортні мита на сільськогосподарську продукцію, висунуті в рамках підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг", - сказано в повідомленні.

Україна пообіцяла зберегти діючий з Киргизстаном нульовий режим двосторонньої торгівлі.

У повідомленні сказано, що тепер з 20 неузгоджених положень залишилося тільки 3, які будуть вирішені в робочому порядку протягом місяця.

"Наприкінці листопада цього року на офіційному засіданні робочої групи Україна зможе затвердити звіт, направивши його в секретаріат СОТ", - сказано в повідомленні.

Водночас експерти вказують на політичну кризу в Киргизстані, яка може затягти підписання протоколу.

На думку П'ятницкого, у разі відмови Киргизстану підписати протокол з Україною, Україна може бути прийнята до СОТ й без цього протоколу.

Нагадаємо, Киргизстан - остання країна, з якої Україні потрібно підписати протоколи для вступу до СОТ.

Міністр економіки України Анатолій Кінах прогнозує завершення переговорів з Киргизстаном і підписанням протоколу про взаємний доступ на ринки товарів і послуг до кінця 2007 року.

Кабмін наполягає, що заборгованість перед Киргизстаном - зобов'язання корпоративного характеру, а не державним боргом.

За підсумками засідання робочої групи зі вступу України до СОТ 23 липня в Женеві, група рекомендувала Кабміну завершити переговори з Киргизстаном для закінчення підготовки необхідних для вступу документів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: