Уряд Тимошенко розплачується з радянськими боргами

Кабмін виділив Ощадбанку 400 млн. гривень для виплат заощаджень.

Кабінет міністрів 10 грудня вніс зміни до постанови, що регламентує обсяг і порядок виплат громадянам в 2008 році компенсацій втрат від знецінення заощаджень в установах Ощадбанку і Держстраху СРСР, пише "Комерсант-Україна".

"Ощадбанк"
УНІАН
Прийняті зміни збільшують компенсації на 400 млн. грн - до 6,4 млрд. грн. Ці кошти в повному обсязі підуть на повернення внесків живим вкладникам - сума збільшилася з 5,76 млрд. грн. до 6,16 млрд. грн. Обсяг виплат спадкоємцям вкладників і застрахованих, тих, хто помер у 2005-2007 роках, залишився незмінним: 230 млн. грн. і 10 млн. грн. відповідно.

Як наголошується в пояснюючій записці до документа, підписаній заступником міністра фінансів Володимиром Литвином, збільшення асигнувань за програмою компенсації внесків на 400 млн. грн. сталося завдяки економії витрат на обслуговуванні внутрішнього і зовнішнього держборгу. Для виділення вкладникам цієї суми, яка перевищує закладений в бюджеті-2008 план в 6 млрд. грн., був потрібний дозвіл комітету Верховної ради з питань бюджету, який він надав Мінфіну ще 7 березня. Спочатку Мінфін хотіло збільшити суму компенсацій цього року на 1,4 млрд. грн., але Рада так і не розглянула відповідні поправки до закону про держбюджет.

Збільшення обсягу компенсацій, за підрахунками Мінфіну, дозволить до 31 грудня 2008 року зменшити загальну суму боргу держави з внесків Ощадбанку СРСР до 120,96 млрд. грн. Але 1000 грн. (максимальний обсяг компенсації) зможуть отримати близько 400 тис. людей, або всього 3,33%, з 12 млн. вкладників, дані яких були внесені до реєстру Ощадбанку до кінця жовтня і для виплати компенсацій яким необхідно 12 млрд. грн. Тим часом, виділені з бюджету 5,76 млрд. грн. було перераховано на ощадні і поточні рахунки 6,292 млн. вкладників ще 20 серпня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: