Уряд: ціни на газ для населення залежатимуть від Росії

У проекті бюджету передбачається підвищення вартості газу для населення на 20%, проте в уряді кажуть, що подорожчання можна уникнути.

Ціни на газ для населення та підприємств теплокомуненерго підвищуватись не будуть, якщо президенти України та РФ Віктор Янукович та Дмитро Мєдвєдєв домовляться про вартість газу для України нижче 240 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко.

"При такій ціні на газ непотрібно буде піднімати тарифи на газ для населення і для комунальних підприємств (ТКЕ). Якщо ми залишимо програму "Нафтогазу" по інвестиціям на такому ж рівні. Якщо ми захочемо збільшити обсяг українського газу, видобування в Україні, то нам потрібні будуть додаткові інвестиції, можливо, трошки потрібно буде піднімати тарифи з цільовим спрямуванням тих грошей на видобування українського газу для того, щоб зменшити залежність. Якщо тільки нижче 240 доларів за тисячу кубометрів (вартість газу для України), то нам не потрібно буде піднімати тарифи", - наголосив Тігіпко.

Він додав, що у проекті бюджету передбачається підвищення вартості газу для населення та підприємств ТКЕ на 20%, оскільки згідно із чинними контрактами на поставку газу середня вартість газу для України впродовж року складає 334 долари за тисячу кубометрів.

"Поки що, в тому проекті бюджету, який ми подавали передбачалось, що ціна на газ буде підвищуватись на 20%. Це стосувалось ціни на газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики. Якщо ціна на газ 334 долари тисячу кубометрів в середньому по року, то нам цього вистачить, щоб вийти на дефіцит бюджету "Нафтогазу" приблизно 1%", - зазначив Тігіпко.

Нагадаємо, Міністерство економіки на початку квітня запропонувало скасувати постанову про збереження цін на газ для всіх категорій споживачів на рівні 2009 року і на 20% підвищити тарифи для населення, підприємств теплокомуненерго, бюджетних установ і промспоживачів.

21 квітня президенти Дмитро Мєдвєдєв і Віктор Янукович проведуть у Харкові двосторонні переговори, під час яких обговорять низку найбільш актуальних питань російсько-української взаємодії в різних сферах. Ключовим питанням переговорів стане зниження цін на російський газ.

Читайте також:

Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

Азаров: Дубина дав росіянам карт-бланш на підписання газової угоди

У Росії думають над тим, які умови висунути Україні в обмін на дешевий газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: