Уряд у чотири рази збільшив капітал "Нафтогазу"

Українські газові компанії отримали додаткові гроші на погашення боргів.

Кабінет міністрів схвалив рішення збільшити статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 18,6 мільярда гривень - до 24,1 мільярда гривень.

Про це повідомив заступник міністра палива та енергетики Володимир Макуха на розширеній нараді, присвяченій проблемам паливної компанії.

"Учора (в середу) була затверджена постанова, вона була ініційована Мінпаливенерго, і її ключовим моментом є збільшення статутного фонду" Нафтогазу "на 18,6 мільярда гривень", - наголосив Макуха.

Крім того, постанова передбачає збільшення статутних капіталів дочірніх компаній "Нафтогазу" - "Укртрансгазу" і "Укргазвидобування" - для погашення їхньої заборгованості перед материнською компанією.

Заступник міністра палива та енергетики не уточнив суму цієї заборгованості.

На засіданні 10 червня уряд схвалив план заходів щодо фінансового оздоровлення "Нафтогазу. Втім, цей документ ще остаточно не погоджено з низкою міністерств.

Нагадаємо, на нараді, присвяченій проблемам "Нафтогазу", стан компанії жорстко розкритикував президент Віктор Ющенко.

Зокрема, він заявив, що через недобір російського газу Україні загрожують штрафи у 10,4 мільярда гривень вже в першому кварталі та у 30 мільярдів гривень у другому кварталі року.

Крім того, Ющенко висловив побоювання, що через великі борги "Нафтогазу" українська держава може втратити контроль над енергетичною компанією та своєю газотранспортною системою.

Читайте також:

Україні загрожує газовий штраф у 30 мільярдів гривень

"Нафтогаз" обезголовлено: у Дубини серцевий напад

Ющенко дав місяць на лікування "Нафтогазу"

Тимошенко стверджує, що не друкувала гроші для оплати газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: