Уряд урізав компенсацію збитків "Нафтогазу"

Кабмін компенсує "Нафтогазу" лише 77,7% різниці між купівлею і продажем газу підприємствам теплокомуненерго.

При компенсації збитків НАК "Нафтогаз України" від реалізації імпортного газу підприємствам теплокомуненерго уряд буде виходити з базової ціни імпортного палива 179,5 доларів за тисячу кубометрів.

У I-III кварталах 2009 року "Нафтогаз" купував у "Газпрома" газ по 178-360 доларів за тисячу кубометрів, продаючи його теплокомуненерго по 872,78 гривень, або близько 105 доларів. А вартість газу на IV квартал російська монополія встановила в розмірі 209 доларів за тисячу кубометрів.

Таким чином, середня імпортна ціна газу для України цього року складе 228 доларів за тисячу кубометрів, а Кабмін компенсує лише 77,7% різниці між купівлею і продажем газу ТКЕ, хоча й досі не компенсував її в повному обсязі.

У Кабміні і "Нафтогазі" від коментарів відмовилися. Але джерело в уряді зменшення розміру компенсації пояснює зростанням дефіциту бюджету в IV кварталі.

Перегляд формули розрахунку компенсації "Нафтогазу" призведе до збитків монополії в цьому році у розмірі 995,4 млн гривень, заявив у п'ятницю перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак. За його словами, ще 242 млн гривень "Нафтогаз" недоотримає через введену Кабміном у серпні нульову націнку на газ для хімічної та металургійної промисловості. Загальний же обсяг втрат монополії через ці та інші рішеня Кабміну, прийняті у серпні-вересні, складе 1,73 млрд гривень.

У неофіційних бесідах про збитки говорять і менеджери "Нафтогазу". "Навряд чи це буде 1,73 млрд гривень, але до 900 млн гривень ми можемо втратити", - підтверджує джерело видання у компанії.

Читайте також:

СП: "Нафтогаз" перебуває у стані технічного дефолту

"Нафтогаз України" розрахувався з власниками єврооблігацій

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою грошима "Ощадбанку"

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: