Уряд від податків не відмовиться

Кабінет міністрів вирішив не відмовлятися від підвищення податків в 2009 році.

Збільшення ставок місцевих зборів і введення податку на нерухомість повинні компенсувати зниження надходжень від податку на доходи фізичних осіб, очікуване через скорочення зарплат. Втім, місцеві органи влади сумніваються, що зможуть збирати податок на нерухомість вже з початку року, а нові ставки навряд перекриють недобір від податку на прибуток, надходження від якого складають 70% доходів бюджетів.

Вчора прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час наради з керівниками місцевих органів влади з питання виконання бюджету-2008 доручила міністру фінансів Віктору Пинзенику створити робочу групу для "диверсифікації податкових надходжень до місцевих бюджетів". За її словами, якщо цього року доходи бюджету будуть перевиконані, то в 2009 році через кризу очікуються великі недонадходження від ПДВ, податку на прибуток і податку на доходи фізичних осіб.

Щоб компенсувати скорочення збору податку на прибуток, Юлія Тимошенко доручила Віктору Пинзенику проаналізувати можливість надходження до місцевих бюджетів частини податку на прибуток (раніше планувалося 10%, або близько 6 млрд грн від прогнозного плану на 2009 рік в 60 млрд грн, який зараз переглядається) і збільшення ставок транспортних і екологічних зборів. Зокрема, транспортний збір буде підвищений залежно від об'єму двигуна з 5-10 грн/100 куб. см до 15-30 грн/100 куб. см. Вперше буде введена ставка для автомобілів з об'ємом двигуна більше 4,5 тис. куб. см (165-1500 грн/100 куб. см), а також мотоциклів (3-10 грн/100 куб. см) і водних транспортних засобів.

У Мінфіні об'єм додаткових доходів бюджету не коментують, але раніше за рахунок нових податків місцеві бюджети хотіли одержати 7,8 млрд грн, зокрема від АЗС - 700 млн. грн. За інформацією джерела в міністерстві, планується підвищити і загальнодержавні податки - акциз на спирт, алкогольні напої, пиво і автомобілі, рентну плату за газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: