Уряд відмінив пільги для металургів

В Кабміні це пояснили напруженим станом державних фінансів і складнощами в тих галузях, за рахунок яких гірничо-металургійний комплекс отримував пільги.

Кабінет міністрів не продовжив на третій квартал дію постанови про антикризові преференції для підприємств гірничо-металургійного комплексу по тарифах на вантажоперевезення і енергоносії.

Як повідомив на балансовій нараді підприємств ГМК в Дніпропетровську замміністра промислової політики Сергій Біленький, це викликано напруженим станом державних фінансів і складнощами в тих галузях, за рахунок яких гірничо-металургійний комплекс отримував пільги.

Заступник міністра також відмітив, що відміна преференцій для гірничо-металургійного комплексу стала однією з умов Міжнародного валютного фонду для надання чергового транша Україні. МВФ заявив про неприйнятність субсидування одних галузей за рахунок інших.

За його словами, у зв'язку з відміною преференцій витрати ГМК зросли тільки в частині вартості електроенергії. "Що стосується тарифів на залізничні перевезення, то не секрет, що в другому кварталі Укрзалізниця і так не виконувала вимоги меморандуму. Тому підприємства, по суті, і не відчули різниці. Вартість електроенергії зросла на 7-8% ", - підкреслив Біленький.

Він відмітив, що у разі погіршення ситуації в галузі, Мінпромполітики має намір повернутися до питання відновлення преференцій для ГМК. Замміністра також уточнив, що за час дії антикризових преференцій для ГМК (1,5 року) галузь отримала пільг на суму 1,9 млрд грн.

Читайте також:

Fitch прогнозує консолідацію українських сталеварів

Україна різко збільшила виплавку сталі

В Україні створено найбільшого виробника сталі в СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: