Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд відмовився компенсувати селянам "дорогі" кредити

Згідно постанови Кабміну, компенсація ставок за кредитами аграріїв знижено.

Кабінет міністрів знизив компенсацію ставок за кредитами аграріїв у гривні з 25% до 21% і в іноземній валюті з 16% до 13% в 2011 році.

Про це ідеться в урядовій постанові № 96 від 7 лютого, якою вносяться зміни у постанову № 794 від 11 серпня 2010 року, пише газета "Дело".

"Компенсація надається на конкурсній основі підприємствам агропромислового комплексу, які залучили кредити у поточному році - за умови, що сума відсотків за користування кредитами та за додатково укладеними договорами не перевищує в національній валюті 21% річних, а в іноземній - 13% річних", - сказано в документі.

Розмір відшкодовуваних ставок за кредитами, залученими у 2010 році, складає 25% річних у гривні і 16% у валюті.

Компенсація за кредитами, залученими в 2009-2010 і 2011 роках в іноземній валюті для закупівлі племінної худоби і птиці, а також нової сільгосптехніки та обладнання, аналоги яких не виробляються в Україні, надається лише в разі укладення зовнішньоекономічного договору.

Кошти на компенсацію ставок за кредитами будуть направлятися із державного бюджету.

Міністерство аграрної політики і продовольства розподіляє кошти, які виділяються Кабміном, серед позичальників на конкурсній основі, при цьому не менше 50% коштів передбачається на відшкодування відсоткових ставок за середньо- і довгостроковими кредитами, із яких не менше 15% - здешевлення кредитів для реалізації інноваційних проектів.

Як повідомлялося, у 2010 році сільськогосподарські підприємства залучили 9,698 млрд. гривень кредитних коштів.

Читайте також:

Україна нагодує Близький Схід і Африку

НБУ готується заборонити валютні кредити для населення

НБУ дозволив списувати кредити з простроченням понад 90 днів

Залиште свій коментар

Вибір редакції