Уряд відмовився від обіцянки ввести автоматичне відшкодування ПДВ

У податковій пояснили неможливість впровадження такого механізму відсутністю підприємств з позитивною податковою історією.

Уряд не виконає свою обіцянку ввести автоматичне відшкодування ПДВ добросовісним платникам. Голова Державної податкової адміністрації Олександр Папаіка пояснив неможливість впровадження такого механізму відсутністю підприємств з позитивною податковою історією, а також роботою бізнесу за допомогою "податкових ям".

"Сьогодні, на жаль, навіть великі платники мінімізують свої податки, згортають ПДВ і завищують суми на відшкодування. Усі декларації, які подаються, треба 60-70 днів перевіряти. Тому чи можливо на другий день після подачі декларації автоматично відшкодовувати"? - заявив Папаіка.

За його даними, з квітня таким чином було мінімізовано більше 4 млрд грн. Податківці щомісячно виявляють у вигляді незаконних заявок на повернення ПДВ суми по 1-3 млрд грн, про що керівництво ДПАУ проінформувало прем'єр-міністра.

Заступник голови ДПАУ Сергій Лекарь повідомив, що податкова приступила до формування білого списку платників податків, які зможуть претендувати на автоматичне відшкодування ПДВ.

Добросовісними підприємствами податківці вважають передусім компанії, розташовані по місцю реєстрації, що офіційно виплачують зарплати, що мають основні фонди, реальні товарні операції і податкове навантаження на рівні показника, розрахованого для галузі.

Читайте також:

Уряд планує випустити ПДВ-облігації на суму 16,4 млрд гривень

Азаров: заборгованість із відшкодування ПДВ продовжує зростати

Азаров назвав дату початку розміщення ПДВ-облігацій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: