Уряд відмовився вводити податки на розкіш та нерухомість

Кабінет міністрів відмовився доповнити проект Податкового кодексу низкою озвучених раніше ініціатив.

В оприлюдненому Кабміном проекті Податкового кодексу відсутні анонсовані раніше податки на розкіш та на нерухомість. Крім того, в Кодексі не відображені озвучені раніше ідеї про введення податку на депозити та про прогресивну шкалу податку на прибутки фізичних осіб.

Документом, який 3 серпня оприлюднила газета "Урядовий кур'єр", визначаються основні державні і місцеві податки і збори, а також принципи їх адміністрування.

Серед іншого, проект передбачає зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 17% з 1 січня 2014 року (з 1 січня 2012 року - 19%, з 1 січня 2013 року - 18%). Крім того, передбачається зниження ставки податку на прибуток підприємств з 25% до 20% з 1 січня 2014 року (з 1 січня 2012 року - 24%, з 1 січня 2013 року - 22%).

В оприлюдненому документі уряд не відобразив раніше озвучену ініціативу щодо введення прогресивної шкали податку на прибутки фізичних осіб: зберігається єдина ставка податку на рівні 15%. При цьому в проекті також не відображена ідея про введення податку на прибутки, отримані від розміщення населенням депозитів у банках.

В Кодексі як і раніше відсутній податок на нерухомість. Окрім того, в документі немає норми відносно звільнення робіт з будівництва і продажу житла на первинному ринку від сплати ПДВ: про таку ініціативу раніше заявляв міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба.

Водночас проектом Податкового кодексу пропонується ввести туристичний збір, що стягується з туристів готелями, кемпінгами, санаторіями, квартиро-посредницькими організаціями (що направляють туристів на поселення в будинки або квартири, що перебувають у власності або оренді), а також суб'єктами, уповноваженими місцевими радами стягувати цей збір. Ставку цього збору пропонується встановити у розмірі 0,5-1% від вартості тимчасового проживання або нічлігу, не враховуючи витрати на харчування, побутові послуги, телефонні рахунки.

Отримані кошти повинні спрямовуватися до місцевих бюджетів і використовуватися для розвитку туристичної і курортної інфраструктури відповідної територіальної громади.

Як повідомлялося, 3 серпня стартує всеукраїнське обговорення проекту Податкового кодексу. Обговорення триватиме до 20 серпня 2010 року. Пропозиції та зауваження стосовно окремих положень проекту можна надсилати на електронну адресу gromada@sta.gov.ua.

Читайте також:

БЮТ не знайшов у Податковому кодексі обіцяний Азаровим податок на розкіш

Новий Податковий кодекс допомагали створювати філологи

Бродський: податок на нерухомість повернуть в новий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: