Уряд виключив енергогенеруючі компанії із переліку стратегічних підприємств

У новій редакції до стратегічних належать лише підприємства ПЕК, частка продукції яких за основним видом діяльності на загальнодержавному ринку перевищує 20%.

Кабінет міністрів переглянув критерії приналежності об'єктів державної власності до таких, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Згідно із урядовою постановою №999 від 3 листопада, зі списку стратегічних підприємств фактично виключено чотири теплові енергогенеруючі компанії.

У новій редакції до стратегічних належать лише підприємства ПЕК, частка продукції яких за основним видом діяльності на загальнодержавному ринку товару перевищує 20%, тоді як раніше до стратегічних належали усі підприємства об'єднаної енергосистеми.

У списку залишилися підприємства паливно-енергетичного комплексу, які забезпечують цілісність об'єднаної енергетичної системи України, зокрема диспетчерське (оперативно-технологічне) управління цією системою, експлуатують магістральні та міждержавні електричні мережі, атомні електростанції, гідроакумулюючі електростанції та гідроелектростанції (крім малих гідроелектростанцій), а також держпідприємство "Енергоринок".

Як відомо, нині жодна із теплових енергогенеруючих компаній та обленерго не займає більше 20% ринку.

Нагадаємо, що Україна планує до кінця 2010 року оголосити конкурси з продажу двох з чотирьох державних теплових енергогенеруючих компаній.

Як повідомлялося, 17 серпня, київське ТОВ "Магнум Капітал" придбало на торгах на Українській біржі 25,02% акцій компанії ВАТ "Прикарпаттяобленерго" за стартовою ціною 86 млн 364 тис. 226,584 грн.

Раніше, 14 липня ФДМ призупинив торги з продажу 25% "Сумиобленерго".

Читайте також:

Уряд планує продати дві енергогенеруючі компанії до кінця року

Уряд планує приватизовувати обленерго

Держпакет "Прикарпаттяобленерго" пішов з молотка за стартовою ціною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: