Уряд вирішив узаконити доступне житло

Кабмін пропонує Раді спеціальним законом визначити критерії доступного житла та спростити його будівництво чи купівлю громадянами.

У Верховній раді сьогодні, 25 березня, зареєстрований законопроект "Про забезпеченні громадян України доступним житлом".

Метою проекту, автором якого виступило Міністерство регіонального розвитку і будівництва, є забезпечення доступності будівництва (придбання) житла для громадян, які потребують поліпшення житлових умов, але не мають або втратили право на соціальне житло відповідно до закону про житловий фонд соціального призначення.

Законопроектом визначено поняття "Доступне житло" і вимоги до такого житла. Статті 3 і 4 проекту містять положення про встановлення права громадян на доступне житло і держпідтримку при будівництві (придбанні) доступного житла, а також умови ведення обліку таких громадян.

Згідно зі статтею 7 держпідтримка будівництва (придбання) доступного житла здійснюється шляхом використання існуючих механізмів фінансування будівництва житла за рахунок коштів громадян і держави і впровадження додаткових, у тому числі:

- оплата державою частки вартості будівництва (придбання) доступного житла;

- надання пільгового іпотечного кредиту;

- державні премії за накопичення житлових будівельних заощаджень на перший внесок по іпотечних житлових кредитах.

На думку авторів проекту, це дозволить надавати іпотечні житлові кредити за вартістю меншою, ніж вартість комерційних іпотечних житлових кредитів, які надаються на загальних умовах.

Здешевлення вартості будівництва доступного житла досягається за рахунок методів, приведених в статті 5 проекту, зокрема:

- надання органами місцевої самоврядності в користування забудовникові земельної ділянки під будівництво доступного житла без проведення аукціону зі встановленням річного розміру плати за користування земельними ділянками на рівні розміру земельного податку;

- звільнення забудовника від внеску на розвиток інженерно-транспортній та соціальної інфраструктури населених пунктів;

- здешевлення іпотечних житлових кредитів шляхом здійснення рефінансування уповноважених банків.

З метою запобігання зловживанням з доступним житлом проектом передбачено:

- створення автоматизованої системи збору, накопичення, обліку і надання інформації про громадян, які мають право на доступне житло і держпідтримку, ведення Єдиного державного реєстру таких громадян;

- впровадження свідоцтва про право на держпідтримку - документа строгої звітності, форму, лад видачі, обліку і звернення якого визначає Кабінет міністрів;

- вимога про визнання такими, що потребують державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла громадян, середньомісячний сукупний дохід яких з розрахунку на одну людину не перевищує чотирикратного розміру середньомісячної заробітної плати в регіоні.

Читайте також:

Опитування: Більше 30% українців ледве зводить кінці з кінцями

Кияни не готові переїжджати через кризу

Львів'ян, які стоять у черзі на квартиру, поселять на горищах

Київські квартири продовжують дешевшати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: