Уряд витратить чотири мільярди на електронні соцкартки

Кабмін вирішив витратити чималу суму на те, щоб усі бідні отримали електронні соцкартки. Правда, українцям доведеться ще довести, що вони бідні.

Кабінет міністрів має намір витратити 3,966 мільярда гривень на впровадження електронної соціальної картки.

Про це свідчить проект державної цільової програми "Створення єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку та управління коштами соціальної сфери з використанням електронної соціальної картки на 2010—2013 роки".

Так, зокрема, у 2011 році на оснащення 100% пільговиків і пенсіонерів в чотирьох регіонах України — Києві, Київській, Харківській і Чернівецькій областях планується виділити 1,166 мільярда гривень.

За ці чотири мільярди уряд обіцяє: підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення при раціональному використанні бюджетних коштів, вдосконалення адресного характеру надання соціальної підтримки, забезпечення повноти обліку осіб, що мають право на отримання соціальної підтримки, отримання громадянами соціальних послуг на всій території країни з забезпеченням у кожному регіоні обліку послуг, наданих за допомогою електронних соціальних карток як мешканцям цього, так і інших регіонів, зниження на третину частки небідного населення серед одержувачів соціальної підтримки, спрощення взаємодії громадян з органами соціального забезпечення та процедури ідентифікації громадян і підтвердження їх права на отримання соціальної підтримки.

Крім того обіцяється - підвищення до 50% питомої ваги коштів на соціальну підтримку, що надаються бідному населенню, надання інформації для своєчасного і повного відшкодування фактичних витрат надавачам послуг за надані пільговикам послуги, що підтверджені звітними даними, створення єдиного середовища електронної взаємодії для органів Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду, інших органів державної влади та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Зазначимо, що експерти стверджують, що всі ці обіцянки виконати нереально. Зазначимо також, що за шість років, із 2003 по 2009-й, на всі програми інформатизації всіх органів влади, на побудову всіх державних реєстрів, закупівлю програмного забезпечення, закупівлю всіх комп'ютерів і мереж, у всій Україні було витрачено 3,2 мільярда гривень.

Читайте також:

Влада хоче роздати бідним продуктові картки, а для решти українців підняти ціни

До кінця року одне яйце коштуватиме 3 гривні

Продукти подорожчають на 20%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: