Уряд визначив курс долара на 2010 рік

Прогнози уряду Азарова щодо коливання курсу долара у 2010 році набагато оптимістичніші, ніж очікування попереднього Кабміну.

Новий Кабінет міністрів визначився, який курс долара він закладе в проект державного бюджету на 2010 рік. Уряд як орієнтир для себе вибрав середньорічний показник 8 грн за долар.

Про це виданню "Дело" повідомили кілька високопоставлених джерел. Цей орієнтир і інші макропрогнози (зростання реального ВВП, темпи інфляції, приріст експорту тощо) ляжуть в основу проекту бюджету, який Микола Азаров пообіцяв президентові Віктору Януковичу подати в парламент до 11 квітня.

Член Ради Національного банку Валерій Геєць підтверджує, що існує орієнтир 8 грн за долар. Щоправда, він не виключає, що прогнозний показник може скласти і 8,2 грн за долар.

Проте навіть коридор 8-8,2 грн за долар істотно нижчий за оцінку, на основі якої параметри бюджету-2010 розраховувало Міністерство фінансів при уряді Юлії Тимошенко. У серпні-вересні минулого року Мінфін прогнозував середньорічний обмінний курс 8,5-8,6 грн за долар.

Проте член Ради Нацбанку Валерій Геєць вважає, що розраховувати доходи і витрати бюджету-2010 на основі курсу 8-8,2 грн за долар, керуючись поточними тенденціями на валютному ринку, небезпечно. "У будь-який момент може початися зворотний процес: нерезиденти стануть "скидати" ОВГЗ і масово "тікати" з гривні у валюту. Ми на ці граблі вже наступали", - розповів Геєць. Він вважає, що з боку уряду правильніше було б закласти в проект бюджету консервативний орієнтир (аж до 8,4-8,5 грн), щоб забезпечити себе від завищеної курсової оцінки і, як наслідок, недоїмки в бюджеті.

Експерти додають, що головна небезпека девальвації гривні нижче прогнозованого рівня лежить в площині обслуговування держборгу. "В першу чергу здешевлення нацвалюти в порівнянні з доларом позначиться на витратах на виплату боргів, потім на надходженнях до бюджету з імпорту. Тому, дійсно, плануючи бюджет, краще відштовхуватися від консервативного прогнозу обмінного курсу", - відзначила Олена Бєлан.

Читайте також:

На НБУ подали до суду за обвал гривні

Експерти: уряд знизить курс гривні, щоб наповнити бюджет

Без підтримки НБУ долар обвалиться нижче 7 гривень

ВідеоУряд визначив курс долара на 2010 рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: