Уряд ввів негласне обмеження на експорт зерна

Після підвищення цін на зерно на світових ринках уряд неофіційно обмежив його експорт за кордон. Трейдери та виробники обурені.

Уряд негласно обмежив експорт зерна за кордон, щоб стримати стрибок роздрібних цін на хліб та хлібопродукти.

Негласне обмеження експорту обурило і трейдерів, і виробників.

"Кілька днів діяла заборона залізниці на приймання пшениці на відвантаження в порти. Усний заборону, відданий усно залізниці. І два дні залізниця приймала заявки, але фактично вагонів не ставила", - розповів керівник агрохолдингу Євген Ленг.

Якщо зерно таки доїхало до порту, його зустріне ще одна перепона - нова процедура митного оформлення. Якість збіжжя мають підтвердити митники, а експертиза проводиться аж у столиці.

Відправляти проби до Києва з кожного судна це складно і призведе до простою суден, пояснив керівник зернового терміналу одеського порту "Південний" Андрій Помельников.

Віце-прем'єр з питань агропромислового комплексу Віктор Слаута навмисне блокування експорту зерна заперечив. Однак заявив, що деякі зернотрейдери "влаштували собі міждусобойчик".

Натомість його колега в уряді віце-прем'єр Сергій Тігіпко блокування експорту держорганами не тільки підтвердив, а й вимагав його припинити з чим звернувся до Генпрокуратури.

Офіційна позиція уряду – утримати ціну на хліб завдяки запасам зерна. Вони допоможуть хлібу не дорожчати принаймні до 31-ого жовтня.

"До виборів будуть задіяні всі можливі поставки по лінії Аграрного фонду і Держрезерву. А після виборів до кінця осені таки доведеться піти назустріч пекарям, щоб якось стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку", - упевнений директор аналітичного агентства Сергій Наливка.

До відкритого ж квотування експорту зерна уряд навряд чи вдасться, кажуть експерти. Бо з огляду на неврожай в інших хлібних країнах, це підірве світові ціни на хліб, а за ними неминуче підвищаться й українські.

Нагадаємо, біржові котирування пшениці піднялися через повідомлення про засуху в Росії і проблем з урожаєм в Україні. Зростання цін почалося після офіційних оголошень країн Чорноморського басейну про зниження прогнозів на врожай 2010 і обсягів експорту.

Проте прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що хліб в Україні дорожчати не буде. "У нас є всі умови втримати ціну на хліб. Запасів зерна більш ніж достатньо, урожай непоганий", - запевнив він.

Читайте також:

Восени в Україні подорожчають хліб, молоко і м'ясо

Азаров запевнив, що хліб дорожчати не буде

Ціни на зерно стрибнули до дворічного максимуму

Україна зібрала більше 22 мільйонів тонн зерна

ВідеоЗерно під замком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: