Уряд з Фірташем рекапіталізують банк "Надра" на 10 млрд гривень

Уряд погодився влити в банк з держбюджету 5 млрд гривень, що дозволить Кабміну отримати 50%+1 акцію.

Кабмін погодився рекапіталізувати банк "Надра" спільно з бізнесменом Дмитром Фірташем на 10 млрд гривень, пише "КоммерсантЪ-Украина" в статті ""Надра" дождался спасительного решения".

Експертна рада з питань рекапіталізації банків при Кабміні, очолюваний прем'єр-міністром Миколою Азаровим, учора не змогла прийняти остаточне рішення про долю банку "Надра", напередодні обіцяне міністром фінансів Федором Ярошенком.

Рада заздалегідь погодилася з пропозицією Нацбанку влити в банк з держбюджету 5 млрд гривень, що дозволить Кабміну отримати 50%+1 акцію "Надра" (ще 5 млрд гривень повинен інвестувати Дмитро Фірташ). Для цього рада зажадала від тимчасового адміністратора Валентини Жуковської виконати "попередні умови".

"Треба документально підтвердити досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішньої заборгованості,- сказав прес-секретар прем'єра Віталій Лукьяненко.- Це системний банк, і держава підтримає його, щоб дати сигнал для повернення довіри до усієї банківської системи. Микола Азаров підкреслив, що це є пріоритетом". Сумарний зовнішній борг банку раніше оцінювався в $785 млн.

За словами Лукьяненка, відразу після надання менеджментом банку "Надра" цих документів рада скличе чергове засідання і винесе ухвалу про його рекапіталізацію на чергове засідання Кабміну.

В свою чергу, перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов заявив, що документи мають бути надані в місячний термін. "В четвер пан Фірташ підтвердив, що капіталізує банк,- повідомило джерело близьке до бізнесмена.- Уся сума знаходиться в Україні, і він готовий вкласти її найближчим часом".

Гроші потрібні для відновлення платоспроможності банку, відмітив Шаповалов : "Він повинен виконувати нормативи, досягти адекватності капіталу 1/10 і відновити нормальну діяльність".

Нагадаємо, Шаповалов в квітні 2010 року вже повідомляв, що обговорюється питання придбання урядом 50% плюс одна акція банку "Надра": держава і приватна промислова група, яка зареєстрована в Австрії, можуть вкласти у фінустанову по 5 млрд грн.

Читайте також: 

Доля банку "Надра" визначиться в четвер 

Уряд скасував передачу активів банку "Надра" в "Родовід Банк"

Уряд розділить банк "Надра" порівну з Фірташем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: