Уряд закликає не політизувати газ

Енергетичне міністерство закликає не політизувати питання ціни на газ та його транзит територією України.

Юрій Бойко
УНІАН
Міністерство Юрія Бойка закликає не політизувати газового питання.
Міністерство палива та енергетики України закликає чиновників і політиків припинити передвиборне політичне втручання в переговори щодо ціни на газ на 2008 рік.

Про це повідомила прес-служба Мінпаливенерго.

Прес-служба повідомляє, що в понеділок заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Юрій Продан закликав до підвищення тарифу на транзит природного газу територією України.

Подібну заяву прес-служба оцінює як передвиборні спекуляції навколо газової теми.

"Юрію Продану, як заступникові колишнього міністра палива й енергетики Івана Плачкова, добре відомо, що підписані (екс-головою "Нафтогазу України") Олексієм Івченком й схвалені Іваном Плачковим газові угоди від 4 січня 2006 року позбавили Україну права підвищувати ставку транзиту до завершення 2009 року... Як колишній чиновник Мінпаливенерго, Юрій Продан повинен усвідомлювати, що його пропозиція нездійсненна", - повідомляє прес-служба.

У тексті повідомлення сказано, що такі заяви можуть поставити під сумнів надійність і передбачуваність України як головного транзитера газу в країни Євросоюзу, оскільки додаткові витрати на транзит газу в остаточному підсумку ляжуть на плечі європейських споживачів.

Також у заяві прес-служби сказано, що, оскільки Продан є офіційною посадовою особою, його заяви можуть трактуватися як офіційна пропозиція України щодо переходу на більш високі ціни на транзит газу.

Мінпаливенерго, у свою чергу, як офіційний урядовий орган, уповноважений на проведення таких переговорів, спростовує заяву Продана, як таку, що не відображає переговорну позицію української сторони, та підкреслює неприйнятність для України переходу на світові ціни на поставку газу та його транзит.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: