Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд запропонує кілька сценаріїв підвищення ціни на газ для населення - Гройсман

Підвищити тарифи до ринкових вимагає МВФ.

В Україні мають зрости ціни на газ для населення. Наскільки саме й коли - ще невідомо. Така вимога МВФ для надання наступного кредиту Україні. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман переконує, що тарифи підвищувати не хоче, але потрібно. Кабмін запропонує кілька сценаріїв підвищення цін.

Про це Гройсман сказав під час виступу у Верховній Раді, передає УНІАН.

"Вже рік ми ведемо дискусії про формування ціни на газ в країні. Для промисловості газ коштує близько 10 тис. грн, дешевше просто нікуди. Для населення уряд ввів обмеження до 7 тис. грн. Йдеться про те, щоб вирівняти ціну в країні і зробити її єдиною. Я категорично з цим не згоден, і тому вже рік ми ведемо серйозну дискусію з Міжнародним валютним фондом. Ми зараз шукаємо правильний підхід. Для мене важливо, щоб українці не постраждали від цього", - зазначив Гройсман.

У разі розриву співпраці з МВФ і неможливості України обслуговувати свої зовнішні борги, перед країною буде стояти ризик дефолту.

"Тому зараз ми в переговорах, шукаємо компромісні варіанти для того, щоб у першу чергу захистити інтереси українських громадян і України. Я сподіваюся на взаєморозуміння з міжнародними партнерами", - сказав прем'єр.

Він хоче провести з лідерами парламентських фракцій консультації щодо ціни на газ.

"Я відповідально заявляю, що я не хочу підвищувати ціни на газ, я не хочу цього робити. Це може бути тільки вимушений крок для того, щоб не допустити економічної катастрофи і бідності для українських громадян. І тому ми зараз так чітко стоїмо на цих позиціях. Я буду просити консультації з лідерами фракцій з цього питання, і буду там просто показувати два, три сценарії, на які ми можемо піти", - сказав Гройсман.

Тим часом у Мінекономрозвитку розповіли, наскільки може здорожчати електроенергія та газ для населення.

ВідеоУкраїнці можуть залишитись без питної води через ціну на газ

На водоканалах закінчуються запаси хлору, яким знезаражують воду. Вже три тижні єдине підприємство, що виробляє рідкий хлор - "ДніпроАзот" зупинив виробництво речовини через зависоку ціну на газ. Сьогодні робітники приїхали у столицю і вимагали під Кабміном знизити вартість газу для підприємства та відновити виробництво важливих хімічних речовин.

Українці можуть залишитись без питної води через ціну на газ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції