Уряд затвердив бюджетну декларацію на 2011 рік

Документом передбачається, що дефіцит держбюджету-2011 буде не більше як 4,5% ВВП, а частка перерозподілу ВВП через зведений бюджет не перевищить 30,5%.

Кабінет міністрів затвердив Декларацію цілей і завдань на 2011 рік (бюджетна декларація). Про це сказано в постанові Кабміну №315 від 19 квітня.

Міністерствам і відомствам доручено при формуванні законопроекту про державний бюджет на 2011 рік керуватися цією декларацією.

Відповідно до декларації, бюджетна політика на 2011 рік буде спрямована на створення умов для рішучого подолання наслідків фінансово-економічної кризи, проведення ефективної податково-бюджетної політики, перехід до інвестиційно-інноваційної моделі розвитку економіки, підвищення рівня зайнятості населення, збільшення розміру заробітної плати, сприяння ціновій і валютно-курсовій стабільності.

Передбачено, що дефіцит держбюджету-2011 буде не більше як 4,5% ВВП.

Частка перерозподілу ВВП через зведений бюджет не перевищить 30,5%.

Обсяг державного боргу буде утриманий на економічно безпечному рівні - не більше як 40% ВВП.

Планується надання Кабміном гарантій для реалізації інвестиційних й інноваційних проектів, спрямованих на розвиток експортного потенціалу національної економіки, в обсязі не більше як 3% ВВП.

Передбачено проведення податкової реформи для приведення податкової системи у відповідність із пріоритетами державної політики в сфері соціально-економічного розвитку, у тому числі поетапне зниження податкового навантаження на платників податків.

Поряд з поетапним зниженням податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість передбачене поетапне підвищення ставок акцизного збору з метою адаптації податкового законодавства до законодавства Європейського Союзу, встановлення ставок акцизного збору на компоненти бензинів на рівні ставок на бензин, введення додаткового оподатковування доходів громадян з високим рівнем доходів, зокрема шляхом введення податку на розкіш.

Передбачене також введення єдиного платежу - плати за користування надрами для видобутку корисних копалин замість двох діючих платежів: за користування надрами для видобутку корисних копалин і збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок коштів держбюджету.

Планується збалансування фінансових планів компанії "Нафтогаз України" та її підприємств і компаній без залучення бюджетних коштів, державних цінних паперів, надання розстрочок і відстрочок з сплати податкових зобов'язань.

Також планується зниження дефіциту Пенсійного фонду й забезпечення його збалансованості шляхом скорочення обсягу пільг з сплати страхових внесків, оптимізації максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, і розміру пенсій, поетапний перехід до єдиних правил призначення пенсій.

Нагадаэмо, що Кабінет міністрів досі не затвердив державний бюджет на 2010 рік. Як повідомлялося, уряд пообіцяв прийняти головний кошторис країни до 1 травня поточного року.

Читайте також:

Діра в Пенсійному фонді досягла 30 млрд гривень

Рада підтримала урядову програму розвитку України на 2010 рік

Кабмін обіцяє новий бюджет до 1 травня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: