Уряд займеться перспективою видобутку сланцевого газу

За словами першого віце-прем'єра Клюєва, вже затверджений паливний баланс України не лише на 2010-й, але і на 2011-й рік.

Кабінет міністрів вважає перспективними питання альтернативних розробок газу, зокрема, сланцевого на території України, заявив перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

"Уряд зараз став серйозно займатися шахтним метаном, це окрема програма. Зараз почали з'являтися нові технології видобутку не лише шахтного метану, але і сланцевого газу. Ми почали вивчати американський досвід. За 3 року вони почали добувати фактично з нуля 40 млрд куб. м в рік", - сказав він під час візиту в Краматорськ Донецької області.

Клюєв заявив, що, не дивлячись на те, що собівартість видобутку сланцевого газу вища, ніж звичайного газу, і складає за тисячу кубів близько $120-150, але це "все одно велика перспектива, зараз ми цим займаємося".

Крім того, за словами першого віце-прем'єра, вже затверджений паливний баланс України не лише на 2010-й, але і на 2011-й рік.

"Тобто, чітко ясно по параметрах, скільки потрібно газу, вугілля, скільки потрібно зробити електроенергії, який: атомною, тепловою, гідроенергії і так далі. І усе це відповідно до можливого росту валового продукту, з можливим розвитком тих або інших галузей - у нас усе це пораховано. Причому, у нас готовий баланс як на 2010-й рік, так і на 2011 рік", - сказав Клюєв.

В той же час, віце-прем'єр знову підтвердив, що Україна не збирається відмовлятися від власного видобутку вугілля.

"Тому що як тільки ми перестанемо видобувати вугілля у нас в Україні, у нас буде те ж саме, що з газом - ціна буде в 2-3 рази вище за ринкову", - підсумував Клюєв.

Раніше він заявив, що Україна має намір протягом 10 років збільшити видобуток газу в Україні на 100% або 20 млрд куб. м у рік до 40 млрд куб. м на рік.

Читайте також:

Україна вдвічі збільшить видобуток газу

Експерти: в Україні запаси газу та нафти більші, ніж в Росії

В Україні знайшли запаси метану, якого вистачить на 1,5 тис. років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: