Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд хоче відв'язати штрафи і збори від мінімальної зарплати для суддів і прокурорів - Мінсоцполітики

Якщо не зняти прив'язку до мінімальної зарплати, то загальна сума, після якої настає відповідальність для корупціонерів, збільшиться в два рази.

Уряд хоче відв'язати оклади чиновників, їхні штрафи і збори від показника мінімальної зарплати.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева під час Години уряду у Верховній Раді, передає УНІАН.

За його словами, це стосуватиметься суддів, прокурорів і деяких чиновників. Загалом, планується відв'язати штрафи, збори і різні платежі від показника мінімальної заробітної плати, яка з 2017 року збільшиться вже вдвічі.

"Необхідно зняти штучні обмеження зростання мінімальної заробітної плати, визначити її основну роль як нижньої межі оплати праці за відпрацьований повний робочий місяць", – завив Рева.

Міністр також навів приклад оплати праці судді місцевого суду, чий посадовий оклад становить 10 мінімальних зарплат.

"З 1 січня через підвищення мінімальної зарплати оклад судді, якщо ми його не відв'яжемо, збільшиться на 16 тис. грн. Тобто найбідніші отримають 1600 грн, а суддя отримає відразу 16 тис. грн додатково. Тому потрібно припинити практику застосування мінімальної зарплати при визначенні схем посадових окладів окремих працівників, зокрема, суддів, працівників НАБУ, прокуратури, Рахункової палати, держслужбовців, Державного бюро розслідувань та інших", – сказав він.

За його словами, якщо не знімати прив'язку до мінімальної зарплати, то загальна сума, після якої настає відповідальність для корупціонерів, збільшиться в два рази.

Рева наголосив, що разом з проектом держбюджету до парламенту подано законопроект, що передбачає такі зміни щодо прив'язки до мінімальної зарплати.

Нагадаємо, 3 листопада Кабінет міністрів України затвердив і передав на друге читання у Верховну Раду проект державного бюджету на 2017 рік без зміни макропоказників. Відповідне рішення було прийнято в ході позачергового засідання уряду.

Макропоказники проекту бюджету було затверджено в червні поточного року. Вони передбачають зростання ВВП в 2017 році на 3-4%, інфляцію на рівні 8,1%, рівень безробіття 8,6%, прогнозний рівень держборгу 66,8% ВВП і курс гривні на рівні 27,2 грн за 1 долар.

Основним, в проекті держбюджету, є підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції