Уряд зібрався продавати проблемні банки

Банки, які були рекапіталізовані за рахунок бюджетних коштів будуть продані на конкурсі. Якщо він не відбудеться через відсутність, буде здійснюватися викуп пакета акцій акціонерами банку.

Держкомпідприємництва погодив проект постанови Кабінету міністрів, яким регламентується процедура продажу акцій банків, рекапіталізованих за рахунок бюджетних коштів.

"У разі якщо конкурс не відбудеться через відсутність заявок на участь у конкурсі, буде здійснюватися викуп пакета акцій акціонерами банку. Від приватизації названих банків передбачається отримати не менш 16,9 млрд. гривень", - відмічають у Держкомпідприємництві.

Згідно з повідомленням, проект постанови розроблено Фондом держмайна.

Уряд контролює п'ять банків: повністю державні Ощадбанк і Укрексімбанк, а також Родовід Банк, Укргазбанк і банк "Київ", які перейшли під державне управління в рамках антикризової програми з капіталізації банківського сектора.

За 2009-2010 роки для капіталізації трьох фінустанов виділено бюджетні кошти в сумі 16,97 млрд. гривень.

За даними Держкомпідприємництва, після поліпшення фінансового стану таких банків Мінфін внесе в уряд пропозиції щодо продажу частки держави або загального продажу часток держави та інших акціонерів (інвесторів) у статутному капіталі кредитно-фінансових установ на відкритих аукціонах.

Кошти від продажу корпоративних прав держави у статутних капіталах банків будуть зараховуватися до державного бюджету і спрямовуватися Мінфіном на погашення або на достроковий викуп державних облігацій України, придбаних Національним банком України.

"Запровадження процедури продажу пакетів акцій банків, в яких держава взяла участь у капіталізації, призведе до оздоровлення банківського сектора і позитивно вплине на стан грошово-кредитної сфери", - резюмується в повідомленні.

Читайте також:

Нацбанк легалізував електронні гроші

Банки попередили власників платіжних карт про крадіжки

Два великі українські банки вирішили об'єднатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: