Уряд знає, як перевести валютні кредити в гривневі

Кабінет міністрів пропонує Верховній раді дозволити позичальникам погашати валютні кредити в гривнях за курсом на момент видачі кредиту.


Курсові втрати банки зможуть відносити на валові витрати. Частина податкового навантаження ляже на клієнтів, але в цілому це буде їм вигідніше, ніж погашення за нинішнім курсом.

Такі зміни запропоновані у законопроекті, поданому до ВР. Документ покликаний мінімізувати кредитні ризики банків і позичальників в умовах коливання валютного курсу. Кабмін має намір підвищити розмір страхових резервів, які можна відносити на валові витрати, з 10% до 100% на період до 1 січня 2010 року і до 80% - після.

У законопроекті пропонується дозволити відносити на валові витрати збитки банка-резидента, які сформувалися в результаті того, що позичальнику було дозволено погашати валютний кредит в гривнях. Курс повинен бути узгоджений сторонами і не може бути нижчим за офіційний на момент укладення кредитної угоди. Норма діятиме для звітного періоду з 1 жовтня 2008 до 1 квітня 2009 року.

Збитки можуть зараховуватися на валові витрати кредитора за умови їхнього використання для компенсації вартості придбання валюти у звітному періоді. У свою чергу, позичальники беруть на себе податкові зобов'язання: фізичні повинні сплатити 15% податку з прибутку, одержаного від курсової різниці, юридичні особи - 25%. У Кабміні впевнені, що ухвалення цього законопроекту активізує операції на фінансовому ринку і рівномірно розподілить податкове навантаження.

Банкіри вважають, що така схема може бути вигідна позичальникам, оскільки клієнтам дешевше буде заплатити податки, ніж купувати валюту за високим курсом.

Ухвалення цього законопроекту, за словами першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, має відбутися до розгляду проекту бюджету на 2009 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: