Уряд знайшов спосіб обмежити ввезення секонд-хенду

Уряд пропонує заборонитий "сірий" секонд-хенд і почав шукати тільки легальні методы ввезення товару в Україну.

Уряд почав шукати легальні способи обмежити ввезення до України секонд-хенду, оскільки ідея заборонити його імпорт викликала масові протести.

Зокрема, як варіант, може бути введено entry price - окремі мінімальні ціни для імпорту різних видів секонд-хенду, пише "КоммерсантЪ-Украина".

Як повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій П'ятницький, у рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом обговорюється питання застосування мінімальної ввізної вартості секонд-хенду для його оподаткування.

"Проблема секонд-хенду існує, оскільки, за нашими підрахунками, у 2010 році продукція ввозилася в середньому по 0,4 дол/кг (декларована вартість, - ред.). Виходить, що у роздрібі вона коштує 10-15 грн/кг, що створює проблеми для українських виробників", — прокоментував П'ятницький.

З огляду на те, що заборона на імпорт секонд-хенду суперечить принципам вільної торгівлі, яку Україна планує почати з Євросоюзом, виходом із ситуації є запровадження entry price (встановлення ввізних цін).

"Цей принцип використовується ЄС при імпорті фруктів, а значить, не розходиться з нормами СОТ", - зазначив чиновник.

Валерій П'ятницький уточнив, що поки мінімальну ставку на ввезення секонд-хенду не затверджено. Обговорюється можливість введення окремих мінімальних цін для імпорту різних видів секонд-хенду.

"Якщо ми затвердимо різні мінімальні ціни для різних видів одягу, ми зможемо зробити невигідним ввезення брендових речей під виглядом секонд-хенду. У будь-якому випадку виграють і виробники, і держбюджет, який отримає додаткові надходження", - додав чиновник.

Водночас виробники кажуть, що їм підходять запропоновані правила.

"Це один з тих варіантів, які нас влаштовують. Більше того, коли ми тільки підняли питання необхідності захисту від секонд-хенду, це був один із запропонованих нами варіантів, але тоді в уряді заявили, що він неможливий", - заявила голова правління Української асоціації підприємств легкої промисловості "Укрлегпром" Валентина Ізовіт.

Однак імпортери секонд-хенду попереджають, що застосування нових правил зробить їхню продукцію менш конкурентноздатною у порівнянні з "сірим" імпортом нового одягу.

Читайте також:

Україна відкриє кордон для автомобілів "секонд-хенд" з Європи

Торговці "секонд-хендом" залишаться на спрощеній системі

Регіонали передумали забороняти секонд-хенд в Україні

Азаров пропонує залишити українців без коньяку і шампанського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: