Уряд знизив ціни на імпортні товари

Кабмін скасував митну надбавку на імпортні товари. Відтепер додатковим митом у 13% обкладаються тільки автомобілі та холодильники.

Кабінет міністрів ухвалив рішення про відміну митної надбавки у 13% на всі товари, що імпортуються до України, окрім автомобілів і холодильників.

Про це повідомила голова Ради підприємців при уряді Оксана Продан.

За її словами, уряд має право відміняти надбавки відповідно до закону про їх введення. “Кабмін відмінив надбавку для всього імпорту, окрім автомобілів і холодильників”, - повідомила Продан.

У той же час, міністр економіки Богдан Данилишин зазначив, що урядова постанова набуде чинності через 10 днів. Міністр додав, що Кабмін схвалив законопроект, який, у разі ухвалення парламентом, взагалі скасує дію 13-відсоткової надбавки до ввізного мита.

Нагадаємо, закон про додаткову митну надбавку на низку імпортних товарів набув чинності 6 березня. Закон мав на меті поліпшення стану платіжного балансу України в умовах фінансової кризи і передбачав введення додаткової митної надбавки в 13% на низку імпортних товарів.

До переліку продуктів, на які було введено надбавку, увійшли морожена яловичина, свіжа та морожена свинина, м'ясні субпродукти, сало, сосиски, ковбаси, м'ясні консерви, готова або консервована риба і ракоподібні, ікра, міцні алкогольні напої, в тому числі й етиловий спирт.

Серед неїстівних товарів, ціна яких зросла після запровадження мита, - кам'яне вугілля, килими, трикотажні полотна, одяг, білизна, взуття і капелюхи, легкові і вантажні автомобілі, автобуси, кухонні плити, газові колонки, насоси, вентилятори, холодильники тощо.

У зв'язку із запровадженням надбавки вже фактично припинено імпорт автомобілів до України.

Читайте також:

Імпорт автомобілів в Україну припинено

Імпорт в Україну під загрозою

Імпорт товарів в Україну з початку року знизився більш ніж у 2 рази

Нацбанк прогнозує дефіцит платіжного балансу у 12 млрд. доларів

ВідеоУряд скасує мито

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: