Уряд зобов'яже зернотрейдерів укладати контракти на державній біржі

Кабмін надасть Аграрній біржі монопольне право реєстрації зовнішньоекономічних зернових контрактів

Кабінет міністрів має намір зобов'язати зернотрейдерів реєструвати усі експортні контракти на державній Аграрній біржі. Це дозволить владі узяти під контроль експортний потік зерна і розв'язати проблему відшкодування фіктивного ПДВ.

Уряд надасть Аграрній біржі монопольне право реєстрації зовнішньоекономічних зернових контрактів. Це дозволить державному біржовому майданчику, що простоює зараз, заробляти гроші. А зернотрейдерам доведеться багаторазово збільшити витрати на оформлення угод.

"Зовнішньоекономічні контракти на товари, які є предметом державного регулювання, полягатимуть виключно на державній Аграрній біржі", - говориться в проекті постанови Кабміну, розробленому Мінагрополітики. Як відзначається в записці пояснення до цього документу, монопольне право державної біржі реєструвати експортні контракти дозволить регулювати сезонні і кон'юнктурні цінові коливання. Крім того, за допомогою такого механізму влада має намір узяти під повний контроль експортний потік зерна, що дозволить точно визначати суму ПДВ, покладеного до відшкодування зернотрейдерам. Нагадаємо, що зараз, за словами міністра агрополітики Миколи Присяжнюка, значна частина заявлених до відшкодування сум фіктивні.

Плани уряду вже викликали різкий протест у учасників ринку - як біржового, так і зернового. У кінці минулого тижня Союз аграрних бірж України надіслав лист прем'єр-міністрові Миколі Азарову, в Мінекономіки, Антимонопольний комітет (всього 10 відомств).

Зернотрейдери, зі свого боку, відмічають, що розцінки Аграрної біржі набагато вище середньоринкових. Вже зараз вони погрожують: якщо нова схема реєстрації контрактів на біржі набуде чинності, усі виниклі додаткові витрати будуть покладені на товаровиробника.

"Аграрний фонд не працює, і у Аграрної біржі немає роботи, грошей немає, ось вони і шукають способи запрацювати", - так оцінив ініціативу уряду генеральний директор Союзу аграрних бірж України Борис Беренштейн. На його думку, спроби влади зігнати усіх зернотрейдерів на одну біржу суперечать антимонопольному законодавству.

Нагадаємо, новий міністр агрополітики створює компанію "Зерно України", 51% якої контролюватиме держава. Інші акції зможуть викупити приватні зернотрейдери.

Читайте також:

Україна створить держкомпанію для експорту зерна

Тимошенко радить селянам поспекулювати на зерні

В умовах кризи в Україні зростає тільки сільське господарство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: