Уряд звинувачують у рейдерстві

На думку Секретаріата президента, Кабмін не займається збереженням державної власності України, тим самим допомагаючи рейдерам.

Ян Берназюк
УНІАН
Ян Берназюк побачив у діях уряду сприяння рейдерству.
Кабінет міністрів сприяє рейдерству в Україні, а рішення уряду свідчать про відсутність адекватних заходів щодо збереження державної власності. 

Як повідомляє прес-служба глави держави, на цьому сьогодні, 12 вересня, наголосив керівник служби забезпечення зв'язків з Верховною радою та Кабінетом міністрів Секретаріату президента України Ян Берназюк.

Чиновник, зокрема, сказав, що деякі рішення Кабміну свідчать про стимулювання механізмів "неконтрольованого відчуження стратегічних об’єктів", що можна характеризувати як захоплення підприємств – рейдерство.

Як приклад Берназюк навів ситуацію з передачею активів НАК "Нафтогаз України", концернів "Укратомпром", "Укрморпорт", "Зорі" (Рубіжне), формуванням керівництва Ощадбанку, Укрексімбанку, а також запропонованою урядом схемою розрахунків у газовій сфері. 

Представник Секретаріату нагадав, що глава держави своїми указами зупинив два акти Кабміну про створення концерну "Укрморпорт". При цьому він зазначив, що зараз на підприємстві триває конфлікт через перепризначення керівника порту.

Крім того, на думку Берназюка, неправомірним є рішення уряду щодо створення концерну "Укратомпром", за яким було дозволено передачу майна, що не підлягає приватизації, на суму понад 21 мільярд гривень до його статутного фонду. "Кабінетом міністрів ігнорується указ президента про припинення діяльності цього концерну", – підкреслив Берназюк.

Крім того, він наголосив, що, всупереч указу президента, рішеннями уряду було призначено членів наглядових рад держбанків.

Політика Кабінету міністрів щодо діяльності НАК "Нафтогаз України" також викликає нарікання у Секретаріату. За словами Берназюка, аналіз проекту Закону про держбюджет-2008 свідчить, що Кабмін створює ситуацію, за якої наступного року борги НАКу можуть збільшитися, і "говорити про вихід цього підприємства зі стану неплатоспроможності дуже важко".

Що стосується ЗАТ "УкрГазЕнерго", то, на думку чиновника, "тільки втручання президента дозволило стабілізувати ситуацію на газовому ринку України і унеможливити концентрацію коштів в одного суб’єкта господарювання".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: