Уряд звинуватили у повному провалі бюджетної політики

Браві звіти Юлії Тимошенко про постійне перевиконання бюджету поставили під сумнів.

Складнощі з бюджетними надходженнями в січні-березні 2009 року призвели до відновлення взаємозаліків у сфері державного управління. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

"Виник наступний інструмент виходу з катастрофічного становища - реанімація взаємозаліків. Таких розрахунків у першому кварталі проведено на 4,6 млрд грн. Взаєморозрахунки сьогодні стали застосовувати і по "Нафтогазу України" і Аграрному фонду. В НАКу 5 млрд грн в системі продажів переведено на взаємозаліки, на 1 млрд грн розрахувалися з Аграрним фондом за купівлю зерна. Це практика, яка веде в нікуди", - говориться в повідомленні з посиланням на голову відомства Валентина Симоненка.

За інформацією-прес-служби, за результатами аудиту Рахункової палати, в першому кварталі бюджетні завдання не було виконано ні по доходах, ні по видатках.

"Повний провал бюджетної політики приховано за рахунок переплати податків і зборів в 1,6 раза. Приблизно на 14 млрд грн. Крім того, невідшкодованого ПДВ - 15 млрд грн ... Основним інструментом демонстрації успіху є максимальне вимивання обігових коштів платників податків", - підкреслюється в повідомленні.

У Рахунковій палаті також нагадують, що відомство заявляло про незадовільну якість держбюджету-2009 ще восени минулого року: уряд зволікає з внесенням поправок до держбюджету і до сих пір не оприлюднив оцінки динаміки реального ВВП у січні-березні.

"Рахункова палата провела свої підрахунки реальної динаміки ВВП і зовсім чітко заявляє: ВВП України вже за підсумками перших трьох місяців знизився на 21,2% порівняно з відповідним періодом минулого року ... Економічний спад не міг не позначитися на доходах бюджету", - підкреслюється в повідомленні.

За даними відомства, у січні-березні до загального фонду держбюджету надійшло 34,5 млрд грн, або 97,4% від плану на період.

Нагадаємо, 3 червня Юлія Тимошенко на засіданні уряду повідомила про перевиконання бюджету як у травні (106,8%) зокрема, так і за 5 місяців року (104,6%) загалом. Крім того, за словами прем'єра, податок на додану вартість був виплачений на 100%.

Читайте також:

Тимошенко традиційно відзвітувала про перевиконання бюджету

У Ющенка знову не повірили бравому звіту Тимошенко

Українська економіка стала найгіршою в СНД

В Україні подешевшали яйця, молоко та комп'ютери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: