Усім учасникам АТО хочуть компенсовувати 50% вартості кредитів на житло

Із пропозицією виступив Кабмін – Рада вивчає документ.

Усі учасники антитерористичної операції на Донбасі, можливо, отримають право скористатися пільговим кредитом на придбання житла – держава буде компенсовувати 50% вартості. Проте це – лише плани, які можуть і не стати реальністю.

Відповідний законопроект №4081 "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (щодо реалізації державних житлових програм)" до Верховної Ради вніс Кабінет міністрів. Про це пише УНІАН.

Згідно з чинною редакцією цього закону, держпідтримка за програмою будівництва доступного житла полягає в покритті державою 30% вартості будівництва або придбання житла, а також надання пільгових іпотечних кредитів. Така підтримка надається громадянам, які стоять у черзі на отримання пільгового житла, в тому числі військовим.

Урядовий законопроект пропонує розширити дію програми державної підтримки на всіх учасників АТО. При цьому автори пропонують покривати 50% вартості будівництва або придбання житла для військових, добровольців та інших категорій громадян, які беруть участь у бойових діях на Донбасі. Також передбачається варіант надання їм іпотечних кредитів за пільговою ставкою.

Нагадаємо, упродовж 2010-2014 років у рамках реалізації програми будівництва доступного житла в будівельну галузь було спрямовано 1,657 млрд грн, 1,262 млрд грн з яких сплатили громадяни. За підтримки держави в експлуатацію було введено 191 житловий об'єкт, загальна кількість квартир становила 22554, з яких 3,2 тисячі квартир отримали сім'ї, які перебували в черзі на квартиру.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: