Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Утікач Курченко налагодив продаж українського вугілля з окупованого Донбасу до Туреччини – ЗМІ

За даними джерела, в Туреччині щомісяця розвантажується 5-6 суден, кожне з яких привозять до 20 тис. тонн вугілля.

Олігарх-утікач Сергій Курченко, який є засновником групи "ВЕТЕК", почав експортувати вугілля, видобуте на окупованій території Донецької та Луганської областей, до Туреччини.

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на джерело на ринку.

За його даними, перші поставки почалися в квітні цього року, а в травні-червні набули системного характеру, зокрема, нині в Туреччині щомісяця розвантажується 5-6 суден, на борту кожного з яких є до 20 тис. тонн вугілля.

Також зазначається, що збутом вугілля від імені Курченка займається низка компаній, наприклад, російське ТОВ "Петролеум капітал", зареєстроване в Нижньому Новгороді.

Згідно з супровідними документами однієї з партій поставок, через територію Росії антрацит поставляється в режимі транзиту (класифікується позначенням "31"), а країна походження вугілля "невідома".

Як видно на документах, вугілля вивозиться через залізничне сполучення Квашино (Україна) - Успенська (РФ), звідки його транспортують до вузлової станції "Кизитеринка-експорт", а потім до порту Ростова-на-Дону, де антрацит вантажать на судно Mega і доставляють в порт Мерсін (Туреччина).

Окрім цього джерело надало результати аналізу якісних характеристик вугілля, який проводився в порту Ростова перед вантаженням на судно, що підтверджує факт експорту саме українського вугілля, адже вміст сірки в ньому становить 2%, що відповідає рівню сірки в антрацитах українського походження і одночасно перевищує максимальний рівень (1,5%) її змісту в російському вугіллі.

Нагадаємо, раніше виконувач обов'язків гендиректора компанії "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук повідомив, через переповнення ринку антрациту в Росії бойовики хочуть постачати вугілля з окупованого Донбасу до Іспанії та Туреччини. За оцінками Сахарука, на таке вугілля, зважаючи на його нелегальне походження, може надаватися знижка до 30-50% вартості.

Залиште свій коментар

Вибір редакції