Увага! Продаємо квартири!

До якої дати треба продати квартиру, щоб устигнути взяти за неї максимальну суму?

До якої дати треба продати квартиру, щоб устигнути взяти за неї максимальну суму? Дослідження ТСН 

А в Україні багатьом треба негайно вирішити: продавати зараз квартиру, щоб заробити максимум, чи ще почекати. Ціни на житло, що сягли вже захмарних висот, у всіх великих містах поволі починають спадати. На 1-2 відсотки поки що. Утім, ріелтори і забудовники вперто твердять: обвалу цін не буде. І навіть прогнозують нове подорожчання. Схоже, на вулиці безквартирних українців нарешті настає свято. Ціни на житло завмерли, а подекуди і потроху повзуть вниз. Торговці нерухомістю твердять про сезонні чинники та політичну нестабільність. Але все очевиднішою стає інша причина: здається, ціни на квадратні метри досягли свого піку, а купівельна спроможність так званого середнього класу, навпаки, вичерпалась. 

Літо - завжди мертвий сезон на ринку нерухомості. Проте цього року затишшя незвичне навіть для фахівців. Шпальти спеціалізованих видань переповнені оголошеннями "продам квартиру", рубрику "куплю" тепер не в кожній газеті і знайдеш.  Будівельники застерігають: дешевизни не дочекаєтесь. Наприклад, у столиці житла у першому кварталі року збудували майже на чверть менше, ніж торік. А сімей, які не мають власного даху над головою, ще дуже багато. Відтак і прогноз невтішний: мовляв, до кінця року нове житло стане дорожчим відсотків на 15. 

Проте є й інший бік тієї медалі. Ціни на квадратні метри вже настільки зависокі, що навіть спекулянтам боязко вкладати у них гроші. Бо невідомо, чи вдасться потім продати дорожче. А у звичайних покупців причина ще тривіальніша - кредитні виплати нині перевищують можливості навіть тих, хто має прибутки вищі за середню зарплату. Від захмарних цін потерпають і банки. Їх плани з розширення кредитування житла та зниження ставок зазнали фіаско. Дедалі менше людей приходять за кредитами, а ризик неповернення вже позичених коштів зріс.

За вартістю житла українська столиця взагалі поступається лише деяким із найдорожчих міст континенту. Дорожче в Москві, Парижі, Лондоні. Але ж і рівень заробітків і вартість будівельних матеріалів та енергоносіїв там незрівнянно вищі. Дехто з фахівців називає українські ціни на нерухомість віртуальними, простіше - взятими зі стелі. Але вголос можливість їх падіння відкидають усі. По-перше, накликати зниження власних заробітків невигідно. По-друге, заможним українцям, окрім нерухомості, усе одно немає у що вкладати вільні гроші.

Відеоstroika

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: