УЗА задоволена квотами

Українська зернова асоціація вважає зваженим рішення уряду про встановлення квоти на експорт зерна в обсязі 1,2 млн. тонн.

Українська зернова асоціація (УЗА) вважає зваженим рішення уряду про встановлення квоти на експорт зерна в обсязі 1,2 млн. тонн.

Про це повідомив президент УЗА, яка об`єднує великих зернотрейдерів, Володимир Клименко сьогодні в розмові з журналістами.

Володимир Клименко
Президент УЗА Володимир Клименко вважає встановлені урядом експортні квоти на зерно виваженими (Фото: УЗА)
"Ми прийшли до того, що приблизно 1/3 можливого експорту потрібно зараз давати, а далі, в березні, подивимося. Нас це не дивує, ми вважаємо, що це рішення зважене", - сказав Клименко.

За його словами, зернотрейдери ще в червні поточного року зверталися до віце-прем`єр-міністра України з питань АПК Віктора Слаути і говорили про те, що світова кон`юнктура і обсяг урожаю, який в Україні виросте в поточному році, такі, що доведеться застосовувати квоти.

"Тому це нас не дивує. Для того, щоб ринок трохи заворушився, 1,2 млн. тонн - це непогано", - сказав Клименко.

Він висловив думку, що в другій половині поточного маркетингового року буде дозволено експорт, при цьому йому важко назвати ймовірні обсяги.

Як зазначив Клименко, на обсяги експорту, які можуть бути додатково затверджені, вплине те, як Україна відсіється і як перезимує.

"Я думаю, що з 1 квітня не буде дозволений повністю експорт, а просто йтиметься про збільшення квот, хоча, якщо види на урожай будуть хороші, то можливі якісь інші рішення", - сказав Клименко.

Він нагадав, що УЗА оцінює експортний потенціал України поточного маркетингового року в обсязі близько 5 млн. тонн.

Як повідомлялося, сьогодні, 26 вересня, міністр економіки України Анатолій Кінах заявив, що уряд ввів квоти на експорт зерна з 1 листопада 2007 року по 31 березня 2008 року у розмірі 1,203 млн. тонн. За його словами, квота введена на експорт кукурудзи у розмірі 600 тис. тонн, ячменю - 400 тис. тонн, фуражної пшениці 6-го класу - 200 тис. тонн і жита - 3 тис. тонн.

Нагадаємо, уряд планував ввести квоти на експорт зерна з 1 жовтня 2007 року до квітня 2008 року.

Раніше Мінагрополітики планувало експортний потенціал зернових цього року в обсязі 4-5 млн. тонн.

За оцінками міністерства, валовий збір зерна цього року становитиме 28 млн. тонн проти 34,3 млн. тонн в 2006 році.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: