Узбецький газ дорожчає

Підвищення ціни на газ Туркменією та плановане її збільшення Узбекистаном, як очікується, спричинить і зростання вартості газу для України.

"Узбекнафтогаз" у грудні планує провести переговори з російською стороною про підвищення ціни на узбецький газ у 2008 році, повідомило журналістам РИА Новости джерело в компанії.

Газ
УНІАН
Від підняння Узбекистаном ціни на газ може постраждати Україна
"До кінця цього року ціна буде 100 доларів за тисячу кубів, а в грудні ми проведемо переговори про її підвищення," - сказав співрозмовник агентства, не уточнивши, наскільки Узбекистан хоче підняти ціну.

За його словами, узбецька сторона має намір перейти при формуванні ціни від регіональних до світових параметрів.

Намір Узбекистану підвищити ціну свого газу, продовжив він, пов'язано з тим, що "Газпром" погодився на підвищення ціни туркменського газу. У вівторок цього тижня російський холдинг домовився з Туркменією про подорожчання її палива в першому і другому півріччях 2008 року до 130 і 150 доларів за тисячу кубів відповідно з нинішніх 100 доларів.

Підвищення ціни на газ Туркменією та плановане її збільшення Узбекистаном, як очікується, спричинить і зростання вартості газу для України, що імпортує зокрема туркменський і узбецький газ. Україна в даний час веде переговори про вартістю палива на 2008 рік із Росією, що транзитує паливо.

Українські урядовці, включно з президентом Віктором Ющенком, називали оптимальною ціною 150-160 доларів за тисячу кубометрів, але при цьому виходили з того, що туркменський газ, який зараз коштує 100 доларів за тисячу кубів, не подорожчає.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: