Уже п'ятеро фігурантів "газової справи Онищенка" визнали себе винними — НАБУ

На сьогодні відомо, що спритники купували газ на фіктивних аукціонах за зниженими цінами.

П'ятеро учасників "газової справи Олександра Онищенка" визнали себе винними й погодилися на угоду зі слідством. 

Окрім директора товарної біржі "Центр", серед фігурантів справи опинилися директор біржі "Львівська універсальна" і брокер однієї з бірж, що організовувала фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, які контролював нардеп Онищенко. Про це повідомляють на сайті НАБУ.

Угоду зі слідством також уклали куратор та ще одна особа, відповідальна за створення фіктивних підприємств, через які виводилися кошти від перепродажу газу.

"Завдання Національного антикорупційного бюро України — не лише викрити корупціонерів, а й знищити корупційні схеми, що упродовж років завдавали шкоди державі. Яскравим прикладом такої діяльності новостворених антикорупційних органів — НАБУ та САП — є викриття та знищення так званої "газової схеми О. Онищенка", — заявив директор бюро Артем Ситник.

ВідеоФігурант газової справи Онищенка приїхав на судове засідання на "швидкій"

Крім того, антикорупційні прокурори посприяли розірванню двох із трьох договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між  ПАТ "Укргазвидобування" і  двома фірмами-учасницями "газової схеми Онищенка", а саме ТОВ "Надра Геоцентр" і ТОВ Фірма "ХАС".

З договорів стало відомо, що видобутий газ завдяки проведенню фіктивних аукціонів продавали за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам. Згодом вони перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами.

"У даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором. При цьому питання законодавчого врегулювання механізму угоди зі слідством у корупційних правопорушеннях, підслідних НАБУ, не втрачає своєї актуальності", — додав Ситник.

Нагадаємо, у червні НАБУ і САП заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке заподіяло шкоду державі в розмірі понад 3 млрд грн у результаті спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ "Укргазвидобування". Організатором корупційної схеми, за даними НАБУ, є народний депутат Олександр Онищенко.

5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Але до того він, користуючись депутатською недоторканністю, виїхав з України. Наразі Онищенко, за останніми даними, перебуває в Лондоні.

Генпрокурор Юрій Луценко 27 липня підписав повідомлення про підозру Онищенку. НАБУ вже двічі викликало його на допит як підозрюваного, проте він жодного разу не з'явився.

10 серпня Онищенка оголосили у всеукраїнський розшук. Через кілька днів він написав у своєму Facebook, що для британської юрисдикції у ГПУ замало підстав для його видачі Україні.

Тим часом у нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень і обіцяють скоро оголосити в міжнародний розшук.

Крім того, 18 серпня, директора товарної біржі "Центр", що фігурував у справі депутата Онищенка, Солом'янський суд відпустив на волю, призначивши випробувальний строк 2 роки. Він одним із найперших визнав свою вину й пішов на угоду зі слідством, саме на підставі цього суд прийняв рішення не карати фігуранта справи п'ятирічним ув'язненням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: