В АМКУ назвали суму можливого штрафу російському "Газпрому"

Російську компанію попередньо визнали монополістом на ринку транзиту газу в Україні.

Російську державну компанію "Газпром" попередньо визнали монополістом на ринку транзиту природного газу територією України. Відповідно за такі дії "Газпрому" загрожує штраф на близько 3 млрд доларів США.

Водночас у ході розслідування з'ясувалося, що "Газпром" протягом 2009-2015 років неодноразово порушував умови контракту із "Нафтогазом України". Про це сьогодні розповів керівник Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, пише "Інтерфакс-Україна". Крім того, "Газпром" ігнорував будь-які звернення щодо приведення умов співпраці (обсягів транзиту і вартості транзиту) до економічно обґрунтованих.

"Можливі наслідки: зобов'язання щодо приведення діяльності до відповідальної конкуренції на ринку, існує можливість накладення штрафу", – сказав голова АМКУ.

Українське законодавство дозволяє накласти штраф у розмірі до 30% обігу, пов'язаного з порушенням.

"Вартість послуг із транзиту в 2011 році становила 3 мільярди доларів, у 2012-му – 2,9 мільярда доларів, у 2013 – 2,8 мільярда доларів, у 2014 – 1,8 мільярда доларів. Це і є пов'язаний з порушеннями обіг", – уточнив Терентьєв.

Відповідно 30% від цих сум і становить близько 3 млрд доларів.

Глава АМКУ вказав, що "Нафтогаз" оцінює розмір збитків на суму до 6 млрд доларів.

Зазначимо, що в першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розпочався ще півтора року тому, навесні 2014-го. Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контракту та вимагають мільярдні компенсації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: