Замість пільг українцям пропонують видавати гроші

Необхідно якнайскоріше визначитися з формою надання більшості пільг та з категоріями осіб, котрі мають право на їх отримання, запропонували в адміністрації президента Віктора Януковича.

В Україні доцільно уніфікувати та монетизувати пільги, замінивши їх грошовими виплатами, заявили в Адміністрації президента Віктора Януковича.

Про це сказала 16 червня на брифінгу в Харкові перший заступник глави АП, виконавчий секретар Комітету економічних реформ Ірина Акімова після відкритого засідання Харківського регіонального комітету економічних реформ.

"Принцип уніфікації, переведення в грошову форму соціальних пільг, я думаю, це шлях, яким нам зараз треба йти", – сказала Акімова.

За її словами, необхідно якнайскоріше визначитися з формою надання більшості пільг та з категоріями осіб, котрі мають право на їх отримання. Крім цього, потрібно сформулювати "єдиний кадастр" всіх державних соціальних допомог.

"Дві складові частини реформи. Перше, які взагалі пільги потрібно давати, пільги з якого приводу треба давати. Друге, у якій формі. Класифікація всіх пільг, усіх професійних, не професійних, у єдиний, якщо так можна сказати, кадастр", - підкреслила Акімова.

На думку Акімової, варто перевести більшість нині існуючих пільг на єдиний принцип надання за рівнем доходів на одну особу в домогосподарстві, а також оголосити мораторій на надання нових видів пільг.

"Оголошення мораторію, і це теж записано в програмі, на надання нових видів пільг, якими б вони не були. І третє, це перевід більшості пільг на один принцип. За рівнем доходів ти потребуєш – ти маєш право на отримання допомоги. Цю допомогу ти можеш використати на компенсацію білетів у транспорті, на компенсацію вартості житлово-комунальних послуг", - сказала вона.

Акімова, говорячи про професійні пільги, зазначила, що існує кілька шляхів вирішення цієї проблеми, одним з яких є забезпечення професійних пільг тими організаціями, котрі їх бажають призначати.

"Залишається питання, чи можуть бути пільги професійні. Питання можна вирішити по-різному. Сказати ні, та прибрати все, що можливо, чи по-іншому, професійні пільги повинні сплачувати ті організації, які їх хочуть давати", - підсумувала Акімова.

Читайте також:

Депутати повернули витрати на себе на докризовий рівень

В Україні на ліках "наварюють" до 300%

Комунальні тарифи прив'яжуть до доходів громадян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: