В Азербайджані відпустили у вільне плавання нацвалюту й вона одразу знецінилася в півтора разу

За останній рік долар в Азербайджані здорожчав майже вдвічі.

Відсьогодні, 21 грудня, в Азербайджані перейшли на плаваючий курс нацвалюти – манат одразу ж знецінився в півтора разу.

В офіційних курсах долар США здорожчав на 50 гяпиків (копійок) – до 1,55 маната. Це на 47% чи в півтора разу більше за попередній показник. За останній рік долар в Азербайджані зріс у ціні майже вдвічі. Євро здорожчав сьогодні на 54 гяпики – до 1,68 маната (плюс 75% за останній рік).

За останній рік економіка Азербайджану відчуває значне погіршення показників. У першу чергу – через падіння світових цін на нафту, через що зменшилися валютні надходження в бюджет країни. А тому й вирішили відпустити манат у вільне плавання, позаяк у держскарбниці не вистачає коштів на штучне стримання його падіння на валютному ринку. Про це пише "АПА-Економікс".

Враховуючи довгостроковий характер зовнішніх економічних шоків, з метою збалансування платіжного балансу, збереження валютних резервів країни і міжнародної конкурентоспроможності національної економіки, Центробанк Азербайджану з 21 грудня 2015-го перейшов на плаваючий курс: "Згідно з цим рішенням, курс маната буде формуватися головним чином відповідно до фундаментальних факторів, які визначають співвідношення попиту і пропозиції на валютному ринку. Участь ЦБА на валютному ринку буде здійснюватися відповідно до цього режиму".

У Центробанку Азербайджану запевнили, що впровадять заходи задля банківської стабільності, безпеки банківських вкладів населення та інших депозитів.

При якій ціні на нафту, Росія віддасть Донбас і Крим

Ціна на нафту все падає, а російська економіка все не валиться. Ще коли в 2014 вартість чорного золота опустилася нижче 100 доларів за барель, експерти вже передрікали швидку загибель імперії Путіна.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: