В Азербайджані відпустили у вільне плавання нацвалюту й вона одразу знецінилася в півтора разу

За останній рік долар в Азербайджані здорожчав майже вдвічі.

Відсьогодні, 21 грудня, в Азербайджані перейшли на плаваючий курс нацвалюти – манат одразу ж знецінився в півтора разу.

В офіційних курсах долар США здорожчав на 50 гяпиків (копійок) – до 1,55 маната. Це на 47% чи в півтора разу більше за попередній показник. За останній рік долар в Азербайджані зріс у ціні майже вдвічі. Євро здорожчав сьогодні на 54 гяпики – до 1,68 маната (плюс 75% за останній рік).

За останній рік економіка Азербайджану відчуває значне погіршення показників. У першу чергу – через падіння світових цін на нафту, через що зменшилися валютні надходження в бюджет країни. А тому й вирішили відпустити манат у вільне плавання, позаяк у держскарбниці не вистачає коштів на штучне стримання його падіння на валютному ринку. Про це пише "АПА-Економікс".

Враховуючи довгостроковий характер зовнішніх економічних шоків, з метою збалансування платіжного балансу, збереження валютних резервів країни і міжнародної конкурентоспроможності національної економіки, Центробанк Азербайджану з 21 грудня 2015-го перейшов на плаваючий курс: "Згідно з цим рішенням, курс маната буде формуватися головним чином відповідно до фундаментальних факторів, які визначають співвідношення попиту і пропозиції на валютному ринку. Участь ЦБА на валютному ринку буде здійснюватися відповідно до цього режиму".

У Центробанку Азербайджану запевнили, що впровадять заходи задля банківської стабільності, безпеки банківських вкладів населення та інших депозитів.

ВідеоПри якій ціні на нафту, Росія віддасть Донбас і Крим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: