В Бангладеш пройшли перші за 7 років вибори

Політичний блок, очолюваний колишнім прем'єр-міністром Бангладеш Шейхом Хасиною Вазед, з великою перевагою переміг на парламентських виборах.

Перегони відбулися 29 грудня.

За даними ЦВК, багатопартійний альянс Хасини Вазед на чолі з партією "Народна ліга" в боротьбі з основним суперником Націоналістичною партією Бангладеш (НПБ), якою керує ще один колишній прем'єр-міністр Халеда Зія, завоював більше 75% крісел в 300-місцевому парламенті.

Політичні платформи обох партій схожі - на вибори вони прийшли під гаслами боротьби з корупцією та інфляцією. Проте, на думку експертів, Шейх Хасина Вазед пропагує ліберальніші, світські погляди, ніж Халеда Зія та її союзники, які нерідко керуються ідеями ісламського фундаменталізму.

Загальне голосування, перше за останні сім років, покликане відновити демократію в Бангладеш після режиму надзвичайного стану, який діяв у країні протягом двох років.

Надзвичайний стан в Бангладеш був запроваджений на початку 2007 року на тлі політичної нестабільності та передвиборних безладів і знятий 16 грудня 2008 року.

За даними Центрвиборчкому, громадяни проявили високу активність - на виборчі ділянки прийшли близько 70% з 81 мільйона зареєстрованих виборців.

За ходом виборів стежили близько 200 тисяч спостерігачів, у тому числі дві тисячі міжнародних.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: