В Китаї рекордно впали темпи зростання економіки

Китай виділив на боротьбу з рецесією 585 млрд. доларів, проте рецесія в інших країнах стримуватиме відновлення економіки КНР.

Зростання ВВП Китаю сповільнилося до мінімуму за майже десять років у першому кварталі 2009 року, позначивши тим самим найглибшу точку кризи в країні.

Валовий внутрішній продукт Китаю збільшився в січні-березні на 6,3% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, прогнозують економісти. У четвертому кварталі китайський ВВП виріс на 6,8%.

Китай вже виділив на боротьбу з рецесією 4 трлн. юанів (585 млрд. доларів), і реалізація планів стимулювання економіки призвела до зростання промислового виробництва в країні в березні вперше за 6 місяців, а також до збільшення обсягів банківського кредитування. Фондовий індекс Shanghai Composite злетів в понеділок до максимуму за 8 місяців.

"Про відновлення вже можна говорити з великою часткою впевненості, - відзначив головний економіст Credit Suisse по Азії Тао Дун. - Інвестиції в інфраструктуру здійснюються в повному обсязі, банківське кредитування в березні поновило зростання, а обсяги операцій з нерухомістю злетіли по всій країні".

Міжнародні організації, включаючи Світовий банк, Азіатський банк розвитку і Організацію економічного співробітництва і розвитку, відзначили ознаки ефективності китайської програми стимулювання і опублікували прогнози прискорення зростання ВВП починаючи з другого півріччя.

"Неясно, чи зможе економічне зростання прискоритися з цієї точки, але очевидно, що він стабілізувався", - вважає голова відділу досліджень Китаю Standard Chartered Plc в Шанхаї Стівен Грін.

Проте рецесія в інших країнах світу стримуватиме темпи відновлення китайської економіки, впевнені експерти.

Офіційні дані уряди Китаю про динаміку ВВП будуть опубліковані 16 квітня.

Нагадаємо, сьогодні Центробанк Китаю заявив, що продовжуватиме м'яку монетарну політику, підтримуючи достатній рівень ліквідності в банківській системі і стабільний курс юаня.

Читайте також:

Криза тимчасово послабила позиції в Україні

ЗМІ: після нинішньої кризи одразу почнеться наступна

Експерти: пік глобальної кризи минає

Forbes не вважає українські компанії вартими уваги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: