В Києві підвищаться тарифи на опалення

Нова методика розрахунку вартості тепла, запроваджена урядом, спричинить підвищення вартості опалення на 15%.

На початку опалювального сезону київські енергетики очікують росту тарифів на теплопостачання у зв'язку з тим, що Міністерство палива і енергетики затвердило нову методику розрахунку втрат теплової енергії, що постачається населенню. Це може спричинити ріст тарифів на тепло на 15%.

Опалювальний сезон в столиці розпочався 4 жовтня відповідно до розпорядження голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Леоніда Черновецького. Як повідомив заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, спочатку тепло подаватиметься до освітніх, дошкільних і лікувальних установ столиці, а з 11 по 15 жовтня до теплопостачання підключать житлові будинки, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Столице грозит тепловой удар".

Мазурчак також повідомив, що доручив головному управлінню палива і енергетики КМДА проаналізувати наказ Міністерства палива і енергетики №288 від 15 липня, згідно з яким вводиться нова методика розрахунку вартості тепла. Вона не враховує схему розрахунку втрат теплової енергії, що постачається населенню, яка раніше застосовувалася, виходячи з різниці температури теплоносія в мережі і температури повітря.

"Тепло для населення робиться з вітчизняного газу за ціною 1309,2 грн за кубометр. А за новою методикою, враховуючи втрати тепла, ми будемо вимушені враховувати лише дорожчий газ, який постачається для підприємств за ціною 2187,2 грн за кубометр", - заявив заступник фінансового директора акціонерної компанії "Київенерго" Ігор Матюх.

За його оцінкою, використання нової методики розрахунку приведе до росту витрат "Київенерго" на вироблення тепла на 450-540 млн грн на рік. Як повідомив Матюх, компанія запропонувала Мінпаливенерго відмінити наказ №288. За його словами, якщо вони не увінчаються успіхом і "Київенерго" не отримає компенсації додаткових витрат з міського або державного бюджету, в Києві можуть вирости тарифи на теплову енергію для населення. Зараз показник технологічних втрат тепла в київських мережах складає в середньому 17,1-17,6%.

За розрахунками "Київенерго", щоб компенсувати збільшені витрати, знадобиться ріст тарифів приблизно на 15%.

Слід зазначити, що бюджет столиці насилу покриває різницю між економічно обґрунтованими і діючими тарифами на теплову енергію.

Читайте також:

У столиці розпочався опалювальний сезон

Уряд пропонує давати пільговикам гроші

Азаров назвав розмови про зростання тарифів безпідставними

Тимошенко: тарифи на ЖКП можна було не підвищувати ще 2 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: