В Києві подорожчає земля?

Підвищення вартості землі та орендної плати за її використання може відбутися вже восени.


Сьогодні сотка столичної землі коштує в середньому 13,2 тисячі гривень вже з вересня ця сума може зрости до 38,6 тисячі.

В центрі столиці вона буде набагато вищою. Наприклад, нормативна вартість сотки на Хрещатику буде більшою за 0,5 мільйона гривень. 

Міські чиновники, зокрема голова земельної комісії Київради Олексій Євлах, заспокоюють, що базова вартість землі та оренда можуть варіюватися та будуть залежати від призначення ділянки та наявності комунікацій на ньому для цього влада розробила систему коефіцієнтів.

Тим часом, київські підприємці, орендарі торгівельних та офісних  ділянок стурбовані тим, що саме розрахунок цього коефіцієнту відкриє шлях до маніпуляцій. Для "своїх" земельна комісія може провести розрахунки так, що вони будуть платити за землю ще менше.  

Іншим можуть порахувати "за максимумом". "Тоді будь-який бізнес втратить рентабельність", - вважає Юрій Захарчук, заступник директора компанії "Укрморепродукт".     

КМДА
proUA.com. Будівля Київської міськдержадміністрації
В мерії такі звинувачення категорично спростовують. Чиновники наполягають на тому, що столичні землі наразі недооцінені, тому давно вже час підтягнути їх нормативну вартість до ринкових цін.  

Київрада хоче підвищити нормативну грошову оцінку землі. Чиновники запевняють, що таким чином вони зможуть поповнити міський бюджет. 

Втім, підприємці говорять, що, якщо ціни підвищаться, їм доведеться компенсувати витрати збільшенням вартості товарів і послуг або перенетси бізнес в регіони.  

Внаслідок підвищення вартості землі, яке буде пов'язане зі значним збільшенням кількості економіко-планувальних зон на території Києва, буде переоцінена вартість кожної земельної ділянки. 

Крім того, коефіцієнт буде залежати від того, в якій зоні знаходиться земельна ділянка, від існуючих на ній комунікацій, призначення та місцезнаходження.  

Внаслідок підвищення квадратний метр землі в одній планувальній зоні може коштувати від 268 до 2681 гривні на Печерську або від 125 до 1253 гривень на Подолі. 

Згідно думки підприємців, розрахунок коефіцієнту стане головною проблемою в даному випадку. Зокрема, головний менеджер компанії "Хіммед. ua" Юлія Лашина говорить про невідворотність корупції за нових умов розрахунку вартості землі. Відзначає вона також відсутність спеціального контролюючого органу, який перевіряв би прозорість такої оцінки.  

Втім, в столичній мерії такі звинувачення спростовують. За прогнозом Олексія Євлаха до 2011 року кількість існуючих договорів оренди землі складе 7,5-8 тисяч, тоді як у 2001-2005 роках було підписано 3,2 тисячі договорів.  

Прибутки столичного бюджету від оренди землі в 2010 році можуть скласти 320 мільйонів гривень.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: