В лютому українці купили майже півтора мільярди доларів

Обсяг доларової маси що скупчилася у населення, збільшився за лютий на 2,2 млрд. доларів.

Населення купило в лютому у банків на 1,4 млрд. доларів більш ніж продало. Таку інформацію оприлюднила прес-служба Нацбанку України.

За лютий 2009 року населення купило у банків 2,17 млрд. доларів, тоді як продало всього 0,75 млрд. доларів. Нагадаємо, що за січень населення купило 1,34 млрд., тоді як продало 0,76 млрд. доларів. (сальдо 0,57 млрд. доларів).

При цьому населення продовжувало забирати гроші з валютних внесків в українських банках. Так за лютий внески фізичних осіб у вільно конвертованій валюті знизилися на 0,81 млрд. доларів і на початок березня складали 12,2 млрд. доларів. У січні 2009 року внески у валюті зменшилися 0,62 млрд. доларів.

Масова покупка наявної валюти(1,4 млрд. доларів) з одночасним відтоком коштів з валютних внесків з банків (0,81 млрд. доларів) говорить про те, що обсяг доларової маси що скупчилася у населення, збільшився за лютий на 2,2 млрд. доларів.

В лютому населення України зняло з банків 10 млрд. гривень. "У січні населення вивело з українських банків 8,4 млрд. грн., в лютому - не менше 10 млрд. грн. Частково ці гроші йдуть на погашення валютних кредитів", - сказав керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс-клуб" Микола Івченко. В той же час, частина цих коштів йде на покупку іноземної валюти, що пов'язано з очікуваннями знецінення гривні.

Тенденція до виведення фінансів за кордон спостерігається і у банків. Так, за повідомленнями Державної податкової служби, протягом 2008 року банки придбали майже 17,5 млрд. доларів США з метою незаконного виведення валюти за кордон і для проведення спекулятивних операцій на валютному ринку.

Нагадаємо, з початку року українська національна валюта впала щодо долара на 3,2%. А з мінімального рівня 2008 року, у 4,57 гривень за долар, девальвація склала 83%.

Читайте також:

Державний борг України зменшився на 1 мільярд

У проблемних банках стоять черги за грошима

В обмінниках подорожчала гривня

Гривня знецінилась на 83%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: